×

Ogromny wyciek ponad 20 milionów haseł!

  • 20.01.2019, 11:57
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ogromny wyciek ponad 20 milionów haseł!
Na jednym z hackerskich for internetowych pojawiła się oferta sprzedaży bazy, która zawiera 773 miliony adresów e-mail i 21 milionów haseł pochodzących z ponad 2000 serwisów (także polskich). Wieczysty dostęp do tej bazy, którą media nazywają “Collection #1“, wraz z regularnymi aktualizacjami kosztuje jedynie 45 dolarów…

 

773 miliony adresów email i oraz 21 milionów powiązanych z nimi haseł znalazł w sieci Troy Hunt, ekspert zajmujący się bezpieczeństwem w sieci. 

Nie wiadomo w tej chwili, jak bardzo aktualne są udostępnione dane. Problem w tym, że spora część użytkowników bardzo rzadko zmienia hasła, a część z nich ma takie same hasła do wszystkich serwisów. To oznacza, że jeśli mamy takie samo hasło do maila i Facebooka, ktoś może zalogować się na nasze konto i na przykład poprosić wszystkich naszych znajomych o pożyczkę w kwocie kilkudziesięciu złotych. 

Możliwe jest sprawdzenie, czy nasz adres mailowy znajduje się na liście. Na stronie Have I been pwned Hunt udostępnia narzędzie pozwalające sprawdzić, czy nasz adres znajduje się w bazach, o których wiadomo że są publicznie dostępne. 

- podaje portal "Na Temat".

W tej chwili nie wiadomo także, skąd zostały pobrane adresy. Wydaje się, że cyberprzestępcy po prostu połączyli kilka mniejszych wycieków w jedną dużą bazę.

Źódło: Niebezpiecznik/"Na Temat"

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe