Rząd wprowadzi dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia dla personelu medycznego

  • 19.10.2020, 22:25
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
 Rząd wprowadzi dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia dla personelu medycznego
Minister Zdrowia zapowiedział dziś(19 października) ,że Sejmu zostanie złożony dziś projekt ustawy o „dobrym Samarytaninie”. W ramach ustawy zostanie wprowadzony dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia dla personelu medycznego z tytułu zwalczania COVID-19 dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Teraz na takie rekompensaty w wysokości 50 proc. są przeznaczane środki w wysokości ok. 50 mln zł miesięcznie.

 

Dodatkowo wszyscy medycy, którzy zostaną skierowani na kwarantannę lub izolację, otrzymają 100 proc. wynagrodzenia. Minister zdrowia zapowiedział, że to  rozwiązanie zostanie uregulowane na poziomie ustawowym. Takie rozwiązanie zostanie zastosowane także dla służb mundurowych. 

Minister zdrowia zapowiedział również zagwarantowanie bezpieczeństwa karnego dla lekarzy. W ustawie, która zostanie przedłożona do Sejmu, znajdzie się przepis, który wyłączy odpowiedzialność karną dla lekarzy czy pielęgniarek za błędy popełnione podczas udzielania świadczeń w ramach wali z COVID-19, ale jeśli będzie to błąd nieumyślny lub nie będzie to oczywiste zaniedbanie. 

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

FAKTY
FAKTY 20.10.2020, 09:02
Informacja nieprawdziwa, dodatek dostaną osoby skierowane do placówek zajmujących się wyłacznie covid19, inny personel medyczny, który u siebie na miejscu (bez oddelegowania) bedzie pracował, ŻADNEGO dodatku nie dostanie! proszę o weryfikację faktów przed publikacją takich "newsów".
j.w
j.w 20.10.2020, 07:35
Rozumiem, że statystyki teraz zaczną rosnąć gwałtownie, bo o to przecież chodzi prawda?.
Nie ma żadnej pandemi
Nie ma żadnej pandemi 20.10.2020, 15:14
Wystarczy spojrzeć na ogłupiałych w kolejce po test.

Pozostałe