×

Braniewo: Pobili na śmierć. Sąd zadecydował o karze dla 13 i 15-latka

  • 19.01.2019, 15:24
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Braniewo: Pobili na śmierć. Sąd zadecydował o karze dla 13 i 15-latka fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Trudno pojąć, skąd w tak młodych ludziach było aż tyle agresji? Jeden miał wówczas 13 lat, drugi 15. Razem pobili 50-letnią kobietę i 60-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w maju ubiegłego roku w Braniewie. Teraz sąd zadecydował o karze dla dwóch nastoletnich oprawców.

 

Zdarzenia, które rozegrały się w maju ubiegłego roku, wstrząsnęły nie tylko Braniewem, ale także i całą Polską. 16 maja oficer dyżurny policji w Braniewie otrzymał informację o tym, że na Placu Piłsudskiego znaleziono pobitą, 50-letnią kobietę. Na miejsce wysłano natychmiast patrol policji. Funkcjonariusze udzielili pomocy kobiecie i wezwali pogotowie. W trakcie interwencji dostrzegli leżącego nie opodal mężczyznę. Nie dawał oznak życia.


Okazało się, że oboje zostali pobici. I to brutalnie. 60-latek został kilkukrotnie uderzony kamieniem lub kawałkiem betonu. Pobita kobieta trafiła do szpitala w Elblągu.


Jeszcze większy wstrząs mieszkańcy Braniewa przeżyli, gdy okazało się, że policjanci zatrzymali podejrzanych o to pobicie. Okazali się to dwaj nastolatkowie: 13 i 15-latek.


Teraz, osiem miesięcy po tych tragicznych zdarzeniach, Sąd Rejonowy w Braniewie wydał wyrok w tej sprawie. Nieletni sprawcy, Michał Z. i Dawid R., zostaną umieszczeni w zakładzie poprawczym.

- To najsurowszy środek przewidziany dla nieletnich. Postanowienie jest nieprawomocne

– poinformował Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe