Ukrywali skradzione samochody

  • 16.10.2020, 11:28
  • www.expresselblag.pl
Ukrywali skradzione samochody
W dniu 6 października 2020 roku skierował do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 5 mężczyznom, którzy w grudniu 2018 roku oraz w styczniu 2019 roku zajmowali się prowadzeniem działalności przestępczej polegającej na ukrywaniu w pomieszczeniach garażowych usytuowanych w jednej z miejscowości położonych na terenie województwa pomorskiego samochodów osobowych marek Audi oraz Mercedes o znacznej wartości, które zostały wcześniej skradzione.

 

-" W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego ustalono, że sprawcy dokonali ukrycia 10 samochodów wskazanych wyżej marek, których łączna wartość wynosiła blisko 2.500.000,00 złotych"

- informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Ukrywane przez oskarżonych pojazdy pochodziły z kradzieży dokonywanych uprzednio na terenie Gdańska, Gdyni oraz Elbląga.

-"W toku prowadzonego śledztwa wobec części oskarżonych stosowany był najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. "

- dodaje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Oskarżonym za dopuszczenie się popełnienia zarzuconych im przestępstw grozi surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze do 10 lat.

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piote
Piote 19.10.2020, 23:31
I co zlapali zlodzieji i nawet nie mozna napisac gdzie mieszkaja i gdzie ukrywali skradzione auta?to kogo prawo chroni zlodzieji?
Gall anonim
Gall anonim 16.10.2020, 11:47
Najbardziej adekwatna kara za kradzieże ,to ucięcie prawej reki. Innej kary nie widzę,zada nie będzie współmierna do czynu. Wtedy proceder kradzieży zmniejszyl by się stanowczo.

Pozostałe