Pasłęk: 19-latek zatrzymany za zabicie psa

  • 15.10.2020, 12:49
  • www.expresselblag.pl
Pasłęk: 19-latek zatrzymany za zabicie psa fot. PSI RAJ w Pasłęku
Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie psa. Mężczyzna miał wrzucić do kanału worek, w którym znajdował się 6 miesięczny mieszaniec ras owczarka niemieckiego.

 

Worek z nieżywym zwierzęciem został znaleziony w sobotę 10 października w okolicach pochylni Oleśnica pod Pasłękiem. Zwierzę było zawinięte w 2 worki związane sznurkiem. O tej sytuacji powiadomiono policję a także Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psi Raj w Pasłęku.

  „Szukamy informacji do kogo mogło należeć zwierzę, oraz innych informacji związanych z tym czynem.” – niedługo potem pojawił się taki wpis na stronie internetowej Psiego Raju. To właśnie okazało się bardzo pomocne przy ustaleniu sprawcy. Sprawą zajęła się elbląska policja a dokładnie. Aspirant Iga Sozoniuk, która prowadzi postępowania związane ze znęcaniem się nad zwierzętami. Na podstawie informacji zatrzymano młodego mężczyznę, który posiadał takiego psa. Policjanci podczas przeszukania w jego domu znaleźli m.in. dowody świadczące, że mężczyzna mógł dokonać tego przestępstwa. Co więcej, znaleziono również zdjęcie mężczyzny z żywym psem.

Dziś 19-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia. Za taki czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żeglarz
Żeglarz 15.10.2020, 21:16
Dziękujemy Policji za zaangażowanie. Na szczęście są jeszcze ludzie ambitni w Policji .
Antypolityk
Antypolityk 15.10.2020, 18:40
Ludzieee... Użyjcie mózgów, a nie wierzycie we wszystko co zobaczycie na fb albo w TV. Bez własnego zdania i jakiegokolwiek przemyślenia skazujecie kogoś. Te pizdy że schroniska szukają tylko sensacji. Takie są miłosierne ze wyzywaja ludzi. Mają się za lepsze, za nadludzi, bo zajmują się porzuconymi psami? Co mają powiedzieć kobiety które zajmują się porzuconymi dziećmi? Rozumiem że zwierzę i że też ma uczucia i - tak - też potrzebuje pomocy i opieki. Ale czy to powód żeby się z tym obnosić ze ja jestem wspaniały bo pomagam? A "Ty" jesteś ścierwem bo powiedziałeś na samice psa "suka" a nie "sunia"? Do czego ten idiotyzm nas prowadzi. Ten fb i inne portale stworzone tylko po to żeby dzielić ludzi. Wracając do sprawy. To nie wiadomo czy ten chłopak to zrobił. Ile jest przypadków że sąsiad zabił komuś psa, zatruł czymś itd, bo mu się nie podobało że szczeka wcześnie rano, lub zbyt późno. Nie oceniajmy nikogo bez wyroku
Chociaż wiadomo że w Polsce w 90 % i te są wystawiane niesprawiedliwie. Kolesiostwo i komuna!!
Pan
Pan 15.10.2020, 17:23
Pie**oliety bachor żeby jego tak do worka i do kanału wrzucili
Pani
Pani 15.10.2020, 14:00
.... żeby Ci ku**o żebra połamali i zęby co do jednego wytłukli
Jakub Filip Morderca
Jakub Filip Morderca 15.10.2020, 12:55
Najwyższy wymiar kary dla takiego skur...syna

Pozostałe