18-latek zginął pod Braniewem

  • 11.10.2020, 14:06
  • www.ExpressElblag.pl
18-latek zginął pod Braniewem fot. PSP w Braniewie
10 października 2020 roku, o godz. 22:27 do służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbiera zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego.

 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Wielewo w gm. Braniewo. Kierujący audi z nieznanych przyczyn traci panowanie nad pojazdem, które zjeżdża na przeciwny pas drogi i uderza z impetem w przydrożne drzewo. Autem łącznie podróżuje pięć osób w wieku 13 – 20 lat, które z poważnymi obrażeniami znajdują się w zniszczonym samochodzie.

Jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych dwie osoby zostają wydobyte z wraku auta przez świadków zdarzenia. Wewnątrz rozbitego auta, znajdują się uwięzione dwie kobiety oraz mężczyzna. Z uwagi na znaczne odkształcenia karoserii strażacy dla uwolnienia poszkodowanych osób musieli wykorzystać do działań zestawy narzędzi hydraulicznych.

Miejsce wypadku zostało oświetlone a droga powiatowa na czas prowadzenia działań ratowniczych zablokowana. Żmudna i ciężka praca strażaków pozwoliła uwolnić z powyginanych blach pojazdu a następnie ewakuować trzy osoby, które znajdowały się w audi. Drzewo, w które uderzył samochód i które znajdowało się wewnątrz pojazdu nie ułatwiało działań ratowniczych. Strażacy oprócz pracy z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego, prowadzili również medyczne działania ratownicze wobec poszkodowanych osób, w których strażaków wspierali również funkcjonariusze policji.

Po kilkunastu minutach piątka młodych ludzi, która jechała samochodem znajdowała się na zewnątrz wraku i po zabezpieczeniu medycznym została sukcesywnie przekazywana dla załóg zespołów ratownictwa medycznego.  Łącznie na miejsce

Na miejsce wypadku skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy policji oraz pięć zespołów ratownictwa medycznego z Braniewa, Elbląga, Młynar oraz Tolkmicka. Wszyscy poszkodowani trafili do elbląskiego szpitala. Niestety jeden z podróżujących mężczyzn zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają braniewscy policjanci. 

Opracował: bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

www.ExpressElblag.pl

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ggg
Ggg 11.10.2020, 23:33
Pierzchaly to jedna wielka patologia alkocholicy ,i ćpuny. I od rana do wieczora pielgrzymka do okola blokow i gapienie sie ludzia w okna .a co do 13latka nie ważne jaki jest to jest dziecko i każdy popelnia bledy . I nie zawsze rodzice maja wplyw na to gdzie i co dzieci robia .
Wtw
Wtw 11.10.2020, 19:34
Bardzo grzeczne te dzieci , zwłasza ten 13 latek i jego 16 letnia siostra dobre ziółka wiele było z nimi problemów i jak to się kończy jak się rodzice nie zajmują dziećmi jak trzeba . Powiem tylko że policja nie raz u nich była głównie przez tego 13 latka .
Kat
Kat 11.10.2020, 21:57
A ty spoleczniaku zajmij się sobą młody chłopak zginął a ty co kur... Ty żebyś zdechla

Pozostałe