×

Elbląg: Księga kondolencyjna ku pamięci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

  • 18.01.2019, 13:28
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląg: Księga kondolencyjna ku pamięci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Dziś od godz. 15.00 elblążanie będą mogli wpisywać się do księgi kondolencyjnej, wystawionej ku pamięci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

Księga wyłożona zostanie w holu Ratusza Staromiejskiego. Wpisów do niej będzie można dokonywać dziś w godz. 15.00 – 18.00, oraz w sobotę i niedzielę w godz. 8.00 – 18.00. Następnie księga, będąca wyrazem pamięci i solidarności,  zostanie przekazana gdańszczanom.

Jako pierwszy do księgi wpisał się Prezydent Witold Wróblewski, który raz jeszcze wyraził swój ból i przekazał kondolencje Rodzinie, współpracownikom i społeczności Gdańska, w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta  Adamowicza.

Prezydent Witold Wróblewski wraz z Wiceprezydentem Januszem Nowakiem wezmą dziś również udział w pożegnaniu Pawła Adamowicza organizowanym przez Związek Miast Polskich. O godz. 15.00 w sali BHP będą uczestniczyć w Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. Po spotkaniu wraz z samorządowcami z całego kraju pożegnają wieloletniego Prezydenta Gdańska w Europejskim Centrum Solidarności oraz wezmą udział w odprowadzeniu trumny do Bazyliki Mariackiej.

Przypominamy jednocześnie, że jutro o godz. 12.00, kiedy rozpoczną się w Gdańsku uroczystości pogrzebowe elblążanie symbolicznie pożegnają Pana Prezydenta Adamowicz na Starym Mieście -  między Katedrą i Ratuszem Staromiejskim.

W specjalnie wyznaczonym miejscu w kształcie serca mieszkańcy będą mogli składać znicze i położyć kwiaty. Dziś natomiast o godz. 18.00 w elbląskiej katedrze odprawiona zostanie Msza Św. w intencji śp.  Prezydenta Gdańska.

Bądźmy w tych chwilach razem, łączmy się myślami z Gdańszczanami, którzy żegnać będą swojego prezydenta.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe