Straż Miejska vs rowerzyści. Na ulicy 12 lutego posypały się mandaty!

  • 28.09.2020, 13:47
  • www.expresselblag.pl
Straż Miejska vs rowerzyści. Na ulicy 12 lutego posypały się mandaty! Ilustracja do tekstu
Zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez mieszkańców miasta w dniu dzisiejszym nasz patrol rowerowy rozliczył się z rowerzystami nie przestrzegającymi zakazu poruszania się rowerów po chodniku, przy ul. 12 Lutego.

 

Strażnicy podjęli szereg interwencji wobec osób łamiących zakaz, nałożone zostały mandaty karne, które miejmy nadzieję następnym razem zmuszą rowerzystów, którzy pędzili wąskim chodnikiem przy "Świecie Dziecka" do przemyślenia swoich czynów.

Według art. 26 ust. 3 pkt. 3 Ustawy prawo o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się:
- jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

Przypominamy, że rower to również pojazd tylko nie silnikowy. Mandat karny za powyższe wykroczenie wynosi 100zł.

Na chodniku przy ul. 12 Lutego od dłuższego czasu znajdują się płytki na których namalowane są znaki B-9 czyli Zakaz wjazdu rowerów - Oznacza zakaz ruchu rowerów na jezdni i poboczu.

Za powyższe wykroczenie mandat karny wynosi również 100zł

Nie możemy tylko zrozumieć, czy na prawdę to aż tak ogromny problem przejechać na drugą stronę ulicy, gdzie znajduje się piękna ścieżka rowerowa a chodnik jest na tyle szeroki, że piesi oraz rowerzyści mogą swobodnie poruszać się bez stwarzania zagrożenia dla siebie nawzajem?
 

Straż Miejska w Elblągu
 

 

 

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kkz
kkz 29.09.2020, 22:19
Straż miejska może by ruszyła swe 4 litery i wzięli się za Komeńskiego obok szpitala tam przejść chodnikiem to jest nie lada wyczyn ,
Podpis
Podpis 29.09.2020, 15:11
Mam nadzieję że Straz Miejska rozumie że rower prowadzić można po tamtej stronie...?
Rowerem do pracy.
Rowerem do pracy. 28.09.2020, 22:09
Nie rozumiecie, jak nie można przejechać na drugą stronę na piękną ścieżkę rowerową? Owszem można, żeby użerać się z pieszymi, gówniarzami w słuchawkach w uszach z 100 letnim dziadkiem który mało co Ci laską nie przy.... Bo się wystraszył. Zamiast na rowerzystów którzy tak jak ja często gęsto dojeżdżają do pracy po kilka km, wziąć się za pieszych i kierowców bo serio ale oni są realnym zagrożeniem dla rowerzystów.
FALKON
FALKON 28.09.2020, 21:41
ja ***m codzienie do roboty, sprubujcie mnie tylko za*** frajerzy
Już nie cyklista
Już nie cyklista 28.09.2020, 21:09
Mówią, że szybciej Elbląg rowerem.przejechac niż autem no to spróbowałem i pół miasta musiałem pchać ten rower. Nigdy więcej! Wolę powiększać korki w mieście.
Zennon.
Zennon. 28.09.2020, 22:57
Gdzie musiałeś pchać rower? Chętnie się dowiem, bo ja jakimś cudem rzadko muszę zsiadać z roweru. Zdradź mi proszę gdzie to w Elblągu trzeba rower pchać przez pół miasta? Serio, strasznie mnie to ciekawi.
cyklista
cyklista 28.09.2020, 20:56
Dla mnie mistrzostwem świata w głupocie i niekompetencji urzędników jest ścieżka rowerowa wzdłuż Teatralnej. Jadąc rowerem od Płk. Dąbka w dół Teatralnej po ścieżkach rowerowych trzeba co najmniej trzy razy przekroczyć Teatralną w poprzek. Debilizm do kwadratu, ale najlepiej jest wypuścić bubla i potem kasować za niedostosowanie się do głupoty.
ffa
ffa 29.09.2020, 10:01
tam pieszy idzie po ścieżce dla rowerów, bo na chodniku dla pieszych parkują swoje auta debile!!! dlaczego tyle czasu i nikt z tym nie zrobi porządku
Zwariowany planista
Zwariowany planista 28.09.2020, 21:11
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Kasia
Kasia 28.09.2020, 20:38
Bardzo dobrze, chodzę tamtedy do pracy i za kazdym. Razem jedzie taki rozpedzony i jeszcze dzwonkiem dzwoni zebym mu z drogi zeszla
Teatralna
Teatralna 28.09.2020, 16:29
Jeszcze zapraszam straz miejska na teatralną, tam auta stoją na chodniku. Wiec z wozkiem trzeba isc drogą dla rowerów, a wyjechać spod bloku czesto sie wymusza, bo przeciez auta zasłaniają widoczność
Qwez
Qwez 28.09.2020, 18:08
Dokładnie. Wyjeżdżając z parkingu wymuszamy nie raz, bo pojazdy zaparkowane na chodniku ograniczają widoczność praktycznie do zera.
Jacek
Jacek 28.09.2020, 16:16
Zalosne, 🤮🤮🤮
Przez tyle lat nie było problemu.
MzDogg
MzDogg 28.09.2020, 15:26
1. A czy nie możecie zrozumieć, że takie czekanie na światłach (teatralna- 12 lutego) zeby przejść na lewą stronę ulicy, a zaraz potem czekanie na kolejnym duzym skrzyżowaniu tj. Grobla i 12 lutego (tylko po to by wrócić na poprzedni tor jazdy) to jest strata kilku doobrych minut.
2. Po drugie na jednej ścieżce rowerowej w obie strony będzie na tyle tłoczno, że przy wymijaniu i tak będziemy wjeżdżać na chodnik dla pieszych.
3. Po trzecie można by w normalnym mieście wygospodarować miejsce na jezdni dla pasa rowerowego, chociaż w tą jedną stronę gdzie jest zakaz.
Warto dodać, apropos pkt. 2, że teraz jezdzą tez pojazdy elektryczne które dla bezpieczeństwa i siłą logiki jeżdżą sciezką rowerową a ta dalej jest tam jedna.
Powinno byc tam ograniczenie do 10kmh dla rowerów i voila. Hulajnogą elektryczną mogę się tam rozpędzić do 40kmh i bedzie to bardziej niebezpieczne niż rower jadący 10kmh. Jeździłem tam cale życie rowerem i nigdy nikogo nie potrąciłem, nikt nie miał problemu. Elbląg umiera, mlodzi ludzie stąd uciekają. Uważam, że wasz pomysł karania ludzi w tamtym miejscu jest tak samo żałosny jak propagowanie przez bodajże info Elbląg robienia zdjęć rowerzystom. BRAWO!
Zennon
Zennon 28.09.2020, 20:28
Tam jest po prostu za wąsko i zbyt niebezpiecznie aby jeździły tam rowery (hulajnogi elektryczne także). Jeśli rzeczywiście skorzystanie ze ścieżki po drugiej stronie to taki problem, to zrobić ją jednokierunkową (w kier. Nowowiejskiej), dzięki czemu w drugą stronę rowerzyści mogliby jechać ulicą i nie byłoby problemu. Obawiam się jednak, że te problemy są mocno przesadzone. Jeżdżę często od Płk Dąbka w dół i mimo, że staję na światłach, to nie jest to dla mnie nie wiadomo jaką tragedią. Stoję jak wszyscy.
aleksandra12@wp
[email protected] 28.09.2020, 14:18
A jak auta stoja na ścieżce dla rowerów na Hetmanskiej to nie widza Straż Miejska,odwracaja glowe w druga strone

Pozostałe