Jutro akcja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu!

  • 25.09.2020, 09:46
  • www.expresselblag.pl
Jutro akcja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu! fot. WSZ w Elblągu/Ilustracja do tekstu
W sobotę 26 września 2020 r. w godzinach od 8.30 do 14.00 w holu głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego odbędzie się akcja profilaktyczna poświęcona Światowemu Dniu Serca. Każdy kto przyjdzie będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz edukacji zdrowotnej. Światowy Dzień Serca to przede wszystkim edukacja na temat profilaktyki chorób serca. W programie zaplanowano bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, pomiary ciśnienia tętniczego oraz określenie BMI.

 

Jak dbać o serce?

Aby utrzymać swoje serce w dobrej kondycji należy unikać palenia tytoniu, tłustych potraw, spożywania w nadmiarze alkoholu oraz dbać o aktywność fizyczną. Pamiętajmy, że dla serca ważny jest systematyczny trening, ponieważ wzmacnia on sieć naczyń krwionośnych w organizmie, dzięki czemu więcej bogatej w tlen krwi może do niego dotrzeć. Regularnymi ćwiczeniami można nie tylko wzmocnić serce, ale przede wszystkim obniżyć poziom złego cholesterolu i cukru we krwi oraz zmniejszyć ciśnienie tętnicze.

Uroczystości Obchodów Światowego Dnia Serca obchodzone są co roku w wielu miastach na całym świecie. W latach ubiegłych zorganizowane zostały punkty medyczne, gdzie można było bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć m.in.: wysokość ciśnienia tętniczego, wagę ciała oraz BMI, poziom cukru i cholesterolu we krwi, a także skonsultować swoje wyniki ze specjalistami.

W tym roku z uwagi na panującą pandemię możemy przeprowadzić akcję w ograniczonym zakresie. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego w postaci noszenia maseczek ochronnych oraz dezynfekcji rak przy wejściu do szpitala. 

Pamiętaj! Serce masz tylko jedno! Przyjdź zbadaj się.

Magdalena Rubczewska, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ella
Ella 26.09.2020, 06:07
Dobry sposób na sprawdzenie swojego serca dla naszego dobra brawo!

Pozostałe