Zaparkował na zakazie i nie miał prawka

  • 24.09.2020, 10:27
  • www.expresselblag.pl
Zaparkował na zakazie i nie miał prawka
W dniu 23/09/2020r. patrol Straży Miejskiej podjął interwencję wobec pojazdu zaparkowanego na zakazie postoju przy ul. Kwiatowej.

 

Zaraz po rozpoczęciu interwencji na miejsce stawił się mężczyzna, który oświadczył, że jest kierowcą tego pojazdu i on go zaparkował w tym miejscu. Strażnicy poprosili mężczyznę o prawo jazdy na co ten odpowiedział, że uprawnień do kierowania pojazdami nie posiada. Mężczyzna został ukarany przez strażników mandatem karnym w wysokości 500zł.

Straż Miejska przypomina, że zgodnie z Art. 94 § 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny.

a § 3. tego samego artykułu mówi nam "W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, można orzec zakaz prowadzenia pojazdów."

Pamiętajmy, że nie tylko policja ma prawo do kontroli pojazdów i ich kierowców a udzielenie dokumentów potwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami przy kontroli drogowej to dalej obowiązek wszystkich kierujących pojazdami.

Tego samego dnia patrol Straży Miejskiej został wezwany do interwencji przy ul. Teatralnej. Interwencja dotyczyła mężczyzny spożywającego alkohol na placu zabaw. Mężczyzna przy kontroli umyślnie wprowadził w błąd strażników co do swojej tożsamości za co nałożony został na niego mandat karny w wysokości 500zł.

Art. 65.  § 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:

1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,

2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,

podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

Źródło: Straż Miejska w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Matka z przedszkola
Matka z przedszkola 24.09.2020, 15:43
Na tym placu sama menelia codziennie siedzi najgorsze że oni tam wszędzie no około mieszkają i codziennie przesadują. Nie mówiąc o spaniu w trawie bądź na ławce tak pijanym że podnieść się nie mogą.
Aga
Aga 24.09.2020, 12:05
Zeby tak telefony odbierali to by było ok.Czały czas zajete maja

Pozostałe