×

Ferie w Elblągu 2019

  • 17.01.2019, 13:46 (aktualizacja 17.01.2019, 13:51)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ferie w Elblągu 2019 fot. Łukasz Nosarzewski
Już od najbliższego poniedziałku – 21 stycznia ponad 14 080 uczniów elbląskich szkół rozpoczyna ferie zimowe.

 

Tak jak w latach ubiegłych we współpracy ze szkołami, instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi przygotowaliśmy bardzo bogatą i różnorodną ofertę zajęć. Zależy nam, aby dzieci nie spędzały tego czasu w domu przed komputerem, dlatego zachęcamy do skorzystania z zajęć sportowych, artystycznych, czy edukacyjnych, podczas których na pewno nie będzie czasu na nudę. 

Oferta zajęć przygotowana została dla kilkunastu tysięcy dzieci. Mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych zajęcia te spotkają się z dużym zainteresowaniem. Wszystkie zajęcia ogólnodostępne są bezpłatne.

1. Jedną z form, które proponujemy są zorganizowane formy wypoczynku, czyli półzimowiska w elbląskich szkołach. W tym roku półzimowiska organizowane są w 6 szkołach podstawowych oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1.  Z zimowisk skorzysta ok. 1070 dzieci. Koszt 140 tys. zł.

2. Drugą formą jest bardzo bogata oferta ogólnodostępnych zajęć przygotowanych przez jednostki miejskie –Bibliotekę Elbląską, Centrum Sztuki Galeria El, Młodzieżowy Dom Kultury,  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Elbląski samorząd ogłosił także konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych”. Na ten cel przeznaczono z budżetu miasta kwotę 40.000,00. Dofinansowanie otrzymało 13 elbląskich stowarzyszeń i klubów sportowych na organizację zajęć dla 7352 osób.

Łącznie więc przeznaczamy na organizację zimowego wypoczynku dodatkowo – 180 tys. zł.

Wzorem lat ubiegłych został przygotowany  Informator zawierający ofertę zajęć feryjnych. Jest on rozdawany we wszystkich szkołach, tak aby rodzice i uczniowie mieli pełną wiedzę na temat zajęć, jakie odbywają się w danym dniu.

Korzystając z okazji bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację zimowego wypoczynku.

Kończąc chciałbym wszystkim uczniom życzyć miłego wypoczynku. Mam nadzieję, że będzie to dla wszystkich czas spędzony aktywnie na dobrej, ale przede wszystkim bezpiecznej  zabawie.

- powiedział Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe