Żołnierze i strażacy ćwiczyli w Nowakowie

  • 16.09.2020, 14:50
  • www.expresselblag.pl
Żołnierze i strażacy ćwiczyli w Nowakowie zdjęcia: Maciej i Tomasz Żełobowscy
W dniach 12 i 13 września br. na terenie Wyspy Nowakowskiej odbyło się szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych połączone ze szkoleniem z zakresu zarządzania kryzysowego.

 

W szkoleniu uczestniczyli członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (Urząd Gminy Elbląg), strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakowie, 4 Warmińsko – Mazurska Brygada Terytorialna z Braniewa oraz strażacy z JRG nr 2 w Elblągu.

Zgodnie harmonogramem wykonano podwyższenia wału przeciwpowodziowego na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Kępa Rybacka z udziałem żołnierzy, strażaków ochotników oraz specjalistycznego sprzętu budowlanego.

Sprawdzono procedury alarmowania wojska na wypadek powodzi oraz rzeczywisty czas dysponowania sił i środków wojskowych, w tym sprzętu budowlanego. Poza tym przeprowadzono instruktażowy pokaz ratownictwa medycznego w ramach kampanii społecznej "Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W związku z zagrożeniem COVID 19 wszystkie działania przeprowadzony były na otwartej przestrzeni z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

 mł. asp. Dawid Rogożyński

www.expresselblag.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe