Elbląg ma od teraz Rzecznika Praw Dziecka

  • 16.09.2020, 14:31
  • www.expresselblag.pl
Elbląg ma od teraz Rzecznika Praw Dziecka fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Wszystko dla dobra dziecka – taka idea przyświeca rzecznikowi praw dziecka. Teraz także lokalnemu rzecznikowi, który działa przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Rodzinnych.

 

- W społecznościach lokalnych utrudniony jest dostęp do osoby, która będzie mogła reprezentować interesy dziecka na miejscu. Rzecznicy Praw Ucznia są w szkołach, jednak nie wykraczają oni poza placówkę, zajmują się sprawami szkolnymi

– mówi Bożena Strawa-Cieślak, wiceprezes stowarzyszenia.

Funkcja Rzecznika Praw Dziecka jest jednym z działań stowarzyszenia. To pomoc wszystkim, którzy zgłoszą się o pomoc w zakresie ochrony praw dziecka, zarówno osobom, jak i instytucjom.

- W uzasadnionych sytuacjach, jako stowarzyszenie będziemy podejmowali interwencje

– mówi prezes Beata Wachniewska-Mazurek.

– Zajmiemy się także rzecznictwem w zakresie systemowych rozwiązań, czyli opiniowaniem i konsultowaniem na przykład zmian w systemie edukacji czy programie wspierania rodzin.

Jak podkreślają członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych (SIR), nadrzędnym celem jest współpraca z różnymi podmiotami, osobami, wszystko po to, by wypracować najlepsze rozwiązanie dla dobra dzieci.

- Nie wszyscy, którzy potrzebują pomocy wiedzą do kogo się zgłosić, więc jesteśmy na miejscu, poprzez stowarzyszenie działamy wspólnie ze specjalistami, aby rozwiązywać problemy. Współpracujemy z różnymi osobami i instytucjami, którzy akurat mogą być danej rodzinie potrzebni

– dodaje Beata Wachniewska-Mazurek.

Potrzebujący mogą liczyć na dyskrecję i pełne zaufanie. Osobą do kontaktu z ramienia stowarzyszenia jest Bożena Strawa-Cieślak, która pełni dyżury pełni we wtorki od godziny 14.00 do 16.00, w siedzibie SIR przy ulicy Związku Jaszczurczego 17, w pokoju numer 32. Poza tym można kontaktować się w każdej chwili telefonicznie pod numerem: 502 386 349. Z pomocy może skorzystać każdy, zarówno mieszkańcy, instytucje, organizacje pozarządowe z Elbląga, jak i całego powiatu.

Nikola Przybysz

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nie ma żadnej pandemii!
Nie ma żadnej pandemii! 17.09.2020, 09:50
Ta pseudo pandemia Was wykończy. Patrzcie co podpisujecie przy wejściu do lekarzy. Bywają przypadki oświadczeń o podejrzeniu covid, i tak właśnie nabijają statystyki. Dość tej ściemy. Wyłączcie telewizor, a włączcie myślenie. Masa ludzi umarła przez nie udzielenie pomocy, braku koniecznych zabiegów. Rodzicom polecam złożyć oświadczenie w szkole ( dostępne w internecie), brońcie swoje dzieci, zdejmijcie te kagańce!!!!!!!!!!!!!
https://youtu.be/qomjt7gdFYg

Pozostałe