Osoby NN mają swoje miejsce na cmentarzu Dębica

  • 16.09.2020, 12:29
  • www.expresselblag.pl
Osoby NN mają swoje miejsce na cmentarzu Dębica fot. Łukasz Nosarzewski
Niewiele osób o tym wie, ale na cmentarzu komunalnym Dębica w Elblągu jest wyznaczone specjalne miejsce, gdzie chowane są niezidentyfikowane szczątki ludzkie.

 

Kwatera istnieje w zasadzie od początku funkcjonowania cmentarzu Dębica, miejsce zlokalizowane jest w kwaterze XIII. Na miejscu znaleźliśmy pochowanie między innymi:

- szczątki ludzkie znalezione przy ulicy Bożego Ciała i Pocztowej,  pochodzące z II wojny światowej, czy też znalezione w Bibliotece Elbląskiej.

Zanim szczątki trafią do kwatery, niezbędne są wcześniejsze procedury take jak uzyskanie pozwolenia na pochówek od prokuratury, która sprawdza, czy nie są one wynikiem przestępstwa. Szczątki odbierane i chowane są przez firmę Charon, która ma zawartą z cmentarzem Dębica umowę na tę okoliczność.

Co ciekawe zdarza się,że niezidentyfikowane osoby pochowane w specjalnie wyznaczonej kwaterze odzyskiwały po pewnym czasie swoje imię, nazwisko i opiekuna ale jak zaznaczył w rozmowie z nami Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu są to przypadki bardzo rzadkie.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe