Trzeba mieć zdrowie żeby dostać się do lekarza. Miasto Elbląg reaguje!

  • 15.09.2020, 09:41
  • www.expresselblag.pl
Trzeba mieć zdrowie żeby dostać się do lekarza. Miasto Elbląg reaguje! fot. pixabay/ilustracja do tekstu
W związku z coraz częstszymi sygnałami od mieszkańców o trudnościach z dostępem do bezpośredniego kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu, Pan Janusz Nowak pełniący obowiązki Prezydenta Miasta wystosował pismo do Dyrektora Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Zwrócił się w nim z prośbą o podjęcie stosownych działań, mających na celu poprawę organizacji pracy przychodni w naszym województwie oraz zapewnienie swobodnego dostępu obywateli do lekarza pierwszego kontaktu w sytuacjach, które tego wymagają.

 

Pełniący obowiązki prezydenta zaznaczył, że zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia pacjent ma prawo zgłoszenia woli osobistego kontaktu z właściwym personelem medycznym oraz możliwość skorzystania ze świadczenia opieki zdrowotnej udzielonego w bezpośrednim kontakcie, w przypadku gdy z uwagi na stan zdrowia pacjenta świadczenie to nie jest możliwe do zrealizowania w formie teleporady.

- Niestety z docierających do mnie sygnałów od mieszkańców wynika, że pojawiają się trudności z dostępem do bezpośredniego kontaktu z lekarzem, nawet w przypadku występowania powyższej przesłanki. Dodatkowym problemem jest  samo uzyskanie telefonicznego połączenia z przychodnią . Oczywiście nie dotyczy to wszystkich przychodni, jednakże takie działanie poszczególnych kierowników i pracowników przychodni rzutuje negatywnie na całe środowisko lekarzy rodzinnych

– podkreśla w piśmie.

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Waldek
Waldek 23.10.2020, 23:50
w szpitalu wojewódzkim kolega usłyszał jak pielęgniarka odmówiła podana wody starszej kobiecie leżącej na łóżku "bo ona nie jest od tego" a więc od czego ja się pytam. Można też usłyszeć jak się naśmiewają z ciężko chorych pacjentów czekających w kolejkach na zabiegi. Już nie mówię o tym co się tam dzieje dalej bo najpierw człowieka nafaszerują środkami przeciw bólowymi a dopiero później przychodzi lekarz stawiać diagnozę i się pyta prawie naćpanego pacjenta czy coś go boli....
kuk
kuk 19.10.2020, 21:16
Dzisiaj dzwoniłam 40 razy do lekarza rodzinnego na tele poradę i nie dodzwoniłam się. Super służba zdrowia.
Nie ma żadnej pandemii!
Nie ma żadnej pandemii! 17.09.2020, 09:55
Ta pseudo pandemia Was wykończy. Patrzcie co podpisujecie przy wejściu do lekarza. Bywają przypadki oświadczeń o podejrzeniu covid, i tak właśnie nabijają statystyki. Dość tej ściemy. Wyłączcie telewizor, a włączcie myślenie. Masa ludzi umarła przez nie udzielenie pomocy, braku koniecznych zabiegów. Rodzicom polecam złożyć oświadczenie w szkole ( dostępne w internecie), brońcie swoje dzieci, zdejmijcie te kagańce!!!!!!!!!!!!!
https://youtu.be/qomjt7gdFYg
takijeden
takijeden 15.10.2020, 11:23
świeta prawda!!!!
Kabanos
Kabanos 16.09.2020, 20:16
Skoro zarzadzenie jest odgornie, to czemu specjalisci, rezonansy, rehabilitacje funkcjonuja normalnie?
Art
Art 16.09.2020, 09:56
W ten sposób oszczędzają, pieniądze za opiekę nad pacjentem dostają taką samą, mniej wizyt przekłada się na mniejszą ilość zleconych badań itp, więc koszty niższe, więcej kasy zostaje dla lekarzy,.. Mają teraz życie jak w bajce
Anka
Anka 16.09.2020, 09:44
To prawda dodzwonic sie do lekarza na Bazynskiego w Elblagu to tragedia dzwonilam ponad 90 razy i bez efektu dopiero jak poszlam do osrodka i zaczelam dzwonic to pani odebrala i mowi,:co chciala pani mnie sprawdzic czy odbieram;powiedzialam ze TAK,,,,,robia co chca
Ha jestem zdrowa
Ha jestem zdrowa 16.09.2020, 08:08
Lekarz mi powiedzial ze mam nie przychodzic
I zapomniec o chorobach
komentarz zbyteczny

uzdrowiona
M. Gmm
M. Gmm 16.09.2020, 07:55
Już chyba pora, żeby ktoś zareagował. NFZ nie wiem za co bierze pieniądze. W Elblaskich przychodniach jest całkowita samowola, pielęgniarki wielce obrażone, że się w ogóle coś je pyta. Z przychodni zrobiona twierdzę. NAUCZYCIELA I LEKARZA w przychodniach nie chce się pracować. Za kasę, prywatnie udziela pomocy i dadzą dzieci korepetycje i to jest OK.Wszyscy muszą pracować normalnie tylko te dwie grupy zawodowe są po ochrona.
Zus
Zus 16.09.2020, 04:20
Orzecznicy tez przyjmuja ale tu chodzi o pieniadze, mozna ,?
Pacjentka
Pacjentka 15.09.2020, 15:16
Przyjmują ale prywatnie stawka wizyty też wzrosła lekarze teraz mają zbiory a w przychodni się tylko relaksuja
Ewa