×

W elbląskiej katedrze pomodlą się w intencji prezydenta Adamowicza

  • 16.01.2019, 18:37 (aktualizacja 16.01.2019, 18:40)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
W elbląskiej katedrze pomodlą się w intencji prezydenta Adamowicza
Uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza odbędą się w najbliższą sobotę. W intencji zmarłego prezydenta Gdańska będą modlili się również elblążanie. Msza święta odbędzie się w piątek w katedrze św. Mikołaja na Starym Mieście.

 

 Elblągu trwa trzydniowa żałoba ogłoszona przez prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego. W najbliższy piątek, w katedrze św. Mikołaja na Starym Mieście, zostanie odprawiona msza święta żałobna w intencji śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Początek mszy o godz. 18.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę w Gdańsku w Bazylice Mariackiej. Msza święta pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia rozpocznie się o godz. 12.

- W imieniu rodziny prosimy o nieprzynoszenie kwiatów. We wszystkich tych miejscach będą wolontariusze i puszki, w do których będzie można wrzucać pieniądze na dwa cele, szczególnie bliskie Pawłowi Adamowiczowi, na Hospicjum im. ks. Dutkiewicza oraz na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówiła w środę na konferencji praswoej Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska.

W minioną niedzielę w Gdańsku podczas finału WOŚP na scenę wtargnął mężczyzna i zadał nożem ciosy prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Włodarz Gdańska trafił do szpitala, gdzie lekarze stoczyli walkę o jego życie. Niestety, w poniedziałek prezydent Adamowicz zmarł.

Redakcja

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe