Bruksela odpuszcza w sprawie przekopu

  • 13.09.2020, 19:05 (aktualizacja 13.09.2020, 19:40)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Bruksela odpuszcza w sprawie przekopu fot.Truso Media
Komisja Europejska nie będzie więcej protestować w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Bruksela chce uniknąć otwartego sporu z Warszawą, tak wynika z nieoficjalnych informacji - donosi portal Wirtualna Polska.

 

W piątek Rzeczniczka Komisji Europejskiej Viviane Loonela poinformowała, że Bruksela nie będzie więcej protestować w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej.

- czytamy na portalu Wirtualna Polska.

- "Uruchomiliśmy procedurę o naruszenie prawa UE przeciwko Polsce w związku z nieprzestrzeganiem unijnej legislacji dotyczącej oceny oddziaływania na środowisko określonych publicznych i prywatnych projektów. Nie należy tego mylić ze sprawą przekopu Mierzei Wiślanej, w przypadku której nasze dyskusje z polskimi władzami nadal się toczą"

- przekazała rzeczniczka cytowana przez RMF FM.

Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, Komisja Europejska nie jest w stanie zablokować inwestycji i nie zamierza wchodzić w otwarty spór z Warszawą.

Całkowita długość nowej drogi wodnej wyniesie 22,880 km (w tym przejście przez Zalew Wiślany - 10,176 km; Rzekę Elbląg – 10,381 km; pozostałe 2,323 km to odcinek stanowiska postojowego, śluzy i portu zewnętrznego), a jej głębokość to 5 m. Docelowo ma ona umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o długości do 100 metrów oraz do 20 metrów szerokości. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ma zakończyć się w 2022 r. Inwestorem jest Urząd Morski w Gdyni, a wykonawcą pierwszej, aktualnie realizowanej części inwestycji konsorcjum firm NDI/Besix.

Przekop z lotu ptaka:

Źródło: Wirtualna Polska

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe