Szybkie testy trafią na Szpitalny Oddział Ratunkowy!

  • 13.09.2020, 13:51
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Szybkie testy trafią na Szpitalny Oddział Ratunkowy! fot. WSZ w Elblągu/Ilustracja do tekstu
Testy antygenowe do szybkiej diagnostyki w kierunku SARS-CoV-2 trafią w tym tygodniu do wszystkich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych oraz 26 izb przyjęć. Testy pozwalają wykryć wirusa od 10 do 30 minut u pacjentów w ostrej fazie zachorowania, u których ryzyko zakażenia innych osób jest wysokie - zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia.

 

Ruszyła wysyłka szybkich testów do wszystkich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i do 26 izb przyjęć. W sumie 264 podmioty uzyskają możliwość wykonywania tych szybkich testów – powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej wiceminister Waldemar Kraska.

- W sumie zostanie przekazanych 270 analizatorów i 500 tysięcy testów.  

Testy antygenowe pozwalają szybko wykryć obecność białka wirusa u pacjentów z wysoką liczbą cząsteczek wirusa w nabłonku dróg oddechowych. Pacjenci będą mieć pobierany wymaz z nosogardła. 

Wiceminister wyjaśnił, że testy wykonywane będą u pacjentów, którzy mają objawy towarzyszące ostrej infekcji górnych dróg oddechowych.  Wynik tego badania będzie znany po 10 – 30 minutach, a każdy wynik dodatni testu potwierdzany będzie jeszcze testem molekularnym PCR.

- Pacjent “dodatni” będzie od razu izolowany

- mówił Waldemar Kraska.

- Testy zostaną wykorzystane do badań przesiewowych w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w celu szybkiej identyfikacji pacjentów, którzy zgłoszą się z objawami wskazującymi na zakażenie SARS-CoV-2. W przypadku pozytywnego wyniku, pacjent od razu będzie kierowany do dalszego leczenia

- dodał. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nie ma żadnej pandemi.
Nie ma żadnej pandemi. 13.09.2020, 17:22
Wczoraj był piękny protest w Warszawie. Dzięki NPTV można było obejrzeć na żywo. Cała Polska śpiewa z nami....wypier...ć
z maseczkami.

Pozostałe