Oddział ginekologii i położnictwa zostanie zamknięty?

  • 04.09.2020, 10:06 (aktualizacja 04.09.2020, 15:12)
  • www.expresselblag.pl
Oddział ginekologii i położnictwa zostanie zamknięty? fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Nasza redakcja otrzymała informację o planowanym zamknięciu oddziału ginekologii i położnictwa w Szpitalu Miejskim im Jana Pawła II w Elblągu. Jak udało nam się ustalić, ten temat jest poruszany, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma.

 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Małgorzatą Adamowicz, rzecznikiem prasowym Szpitala Miejskiego im Jana Pawła II w Elblągu:

-"Szpital Miejski św. Jana Pawła II w ramach optymalizacji świadczeń medycznych w Elblągu we współpracy z Organem Założycielskim, Radą Społeczną Szpitala i Dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego pracuje nad konsolidacją usług, nad poprawą jakości pracy oraz nad zwiększeniem efektywności i dostępności do świadczeń medycznych. Aktualnie trwają rozmowy w tym zakresie."

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II.

Małgorzata Adamowicz podkreśliła w rozmowie z nami, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Do tematu powrócimy.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xd
Xd 10.10.2020, 15:10
Czas już najwyższy zamknąć tą placówkę jest tam totalny syf.
Załamana
Załamana 11.09.2020, 09:15
To jest totalny dramat!!! Dla mnie niewyobrażalna sytuacja ! Rok temu urodziłam dziecko w rym szpitalu, za 4 miesiące rodze drugie i płakać mi sie chce jak pomyśle że miałabym rodzić w szpitalu Wojewódzkim!!
elblążanka
elblążanka 07.09.2020, 08:02
To chyba żart zamykać coś co świetnie funkcjonuje. Przecież ten oddział przeszedł super remont i warunki ma nieporównywalnie lepsze niż Królewiecka. Jeśli mamy ustawę o pandemii, to jeden oddział w ponad stutysięcznym mieście a jeśli pojawi się zakażona pacjentka , to gdzie będą rodzić bezpiecznie elblążanki.A co z ginekologią, na której kolejki na operację sięgają przyszłego roku.
S.
S. 06.09.2020, 14:54
Ciekawe czy szpital na Krolewieckiej pomieści i stworzy przyjazne warunki dla rodzących jeśli zamkną Żeromskiego. Rodziłam kiedy był zamknięty i przeżyłam koszmar.
WON!
WON! 06.09.2020, 09:20
Gonić tą bandę okrągłostołowców po,psl,pis,sld... To je..ne gudłaje!
Jacek
Jacek 05.09.2020, 15:03
Takich mamy rzadzacych w tym umarlym miescie !!! Ciekawe kiedy powstanie kolejna linia tramwajowa bo to potrzebne jak swini siodlo !!!! Nie do pomyslenia co sie tu dzieje
plmmlp
plmmlp 05.09.2020, 13:08
Emi -Jeśli nie wiadomo dlaczego... to zawsze chodzi o pieniądze. Zgadza się, Oddział Dziecięcy nie przynosi dochodu to zostanie przeniesiony na Żeromskiego, Położniczy przynosi dochód to będzie na Królewieckiej.
Zadowolony
Zadowolony 05.09.2020, 04:07
Właśnie odpowiednie służby się tym oddziałem zajęły dlatego są zmuszeni zamknąć a nie że konsolidacja,poprawa usług coś muszą napisać .😃👍
Pacjentka
Pacjentka 05.09.2020, 01:19
SZOK NIE ROZUMIEM TAKIEJ DECYZJI NA DNIACH RODZE I JESLI TO PRAWDA ZE JEST ZAMKNIETY JUZ TO JESTEM ZALAMANA.SWOJE DZIECI WCZESNIEJ RODZILAM NA ZEROMSKIEGO I JESTEM ZADOWOLONA A TERAZ MAM RODZIC NA KROLEWIECKIEJ TO SZCZERZE JUZ SIE BOJE SLYSZALAM NIE CIEKAWE SYTUACJE CO TAM SIE WYPRAWIA.WSZYSTKO CO W EG JEST DOBRE DLA MIESZKANCOW TO WIDAC ZE LEKWIDUJA.NIEDLUGO CALY SZPITAL ZLEKWIDUJA!!!!!
Mister P
Mister P 05.09.2020, 13:38
To chu..we info masz Kobieto moja dwójka rodziła się w wojewódzkim i wspominam te chwile jak najlepiej, a na Żeromskiego pracował rzeźnik jeżeli Pani wie o kim mówię co wyzywał rodzące bo za głośno krzyczały 😠
Krolowa
Krolowa 05.09.2020, 15:01
Jak morde darly to wyzywal proste
Emi
Emi 04.09.2020, 22:35
Władze szpitala mają w tym swój cel. Jeśli nie wiadomo dlaczego... to zawsze chodzi o pieniądze. Przykre to dla pielęgniarek, lekarzy i pacjentek. Ktoś ma tutaj intratny interes. Może niech sie tą sprawą zajmą odpowiednie służby.
Alicja
Alicja 04.09.2020, 22:14
Czemu Pani rzecznik sxpitala kłamie ze decyzja nie zapadła . Juz przyklepali.Myśle ze maja swoj cel.A pani rzeczmik nie udaje że decyzja nie zapadła .100 % ze Bedzie zamknięty . Dziwie die tylko ludziom ze nie robią nic zeby to powstrzymać w innych miastach ludzie potrafia reagować w Elblągu niestety wszystko zamykaja i likwidują. ,
Alicja
Alicja 04.09.2020, 22:05
Rozbój w bialy dzień. Oddział polozniczy istnieje tyle lat i jedną decyzją likwiduje sie to co powinno byc.To miasta juzzjuż jest wymarłe .Wszytsko likwiduja,niszcząc bezpowrotnie. Kiedy ktoś z rzadzacych tym miastem zacznie myśleć. Szlak człowieka trafia .
😡
😡 04.09.2020, 19:56
Jestem załamana jeśli się to potwierdzi ponieważ jestem w 15 tyg ciąży co dalej będzie ze mną nie chce jechać do Wojewódzkiego
Stała pacjentka
Stała pacjentka 04.09.2020, 19:51
Masakra.Nie wyobrażam sobie i siebie w szpitalu wojewódzkim zostawię bez komentarza , miejski szpital jest najlepszy i personel i lekarze przemili i fachowo się zajmują pacjentkami 😡
Gość
Gość 04.09.2020, 19:34
Odział i tak zostanie zamknięty decyzja już zapadła dziwne sprostowanie artykułu.
Zawiedziona
Zawiedziona 04.09.2020, 19:32
Gdybym miała jechać rodzić na Królewieckiej to dziękuję bardzo ,nie ma nawet takiej opcji wolę jechać choćby nawet do innego miasta a gdybym nie zdążyła do innego szpitala to wolałabym urodzić w aucie lub nawet w domu.To jest skandal że planują zamknąć oddział położniczy akurat w szpitalu miejskim im.Jana Pawła II... Brak słów .Oby to była decyzja krótkotrwała a nie na zawsze .
Asia
Asia 04.09.2020, 19:30
Straszne informacje. Super oddział, fachowa kadra, ja byłam zachwycona. Gdybym miała rodzić na Królewieckiej, wybrałabym inne miasto.
Stała pacjentka
Stała pacjentka 04.09.2020, 19:52
Stanowczo popieram
Alicja
Alicja 04.09.2020, 22:20
O tak na pewno ....kto ty jesteś ze popierasz ....troll z konkurencyjnego szpitala. Ten oddział na Żeromskiego jest bardzo dobrym oddziałem...pewnie dlatego popierasz likwidację. Bo kajac wywybór między tym oddziałem a w szpitalu wojewódzkim większość pacjentek wybierze oddział ba Żeromskiego. Tyko te kobiety z powitu ktore na sile wioza do szpitala wojewódzkiego tam rodzą.
K.
K. 04.09.2020, 18:22
Przerażające żeby kobieta nie miała prawa wyboru placówki w której chce urodzić dziecko tylko z musu musi to zrobić na Krolewieckiej bo będzie to jedyny w mieście. Straszne.
Ania
Ania 04.09.2020, 17:07
To jest chore, najpierw zamknęli oddział położniczy w Szpitalu wojskowym,też nie wiadomo komu on przeszkadzał,było tam super, rodziłam w nim swoje 2 dzieci a 3 na Żeromskiego.Teraz rozumiem że ma zostać tylko na Królewieckiej.Przecież to wielki kołchoz.
pacjentka
pacjentka 04.09.2020, 16:12
piękny oddział, super personel i do zamknięcia, czy w tym mieście już nikt nie myśli o mieszkańcach?

Pozostałe