×

Żałoba po śmierci Pawła Adamowicza. Co ze studniówkami?

  • 16.01.2019, 11:00 (aktualizacja 16.01.2019, 14:04)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Żałoba po śmierci Pawła Adamowicza. Co ze studniówkami? fot. Łukasz Nosarzewski
W najbliższy piątek i sobotę w Elblągu zaplanowane są kolejne studniówki. Czy dojdą do skutku po tym, jak ogłoszono żałobę po śmierci Pawła Adamowicza?

 

W Elblągu od środy do piątku obowiązuje żałoba ogłoszona przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. W sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, żałobę narodową zarządził prezydent Polski Andrzej Duda.


Tymczasem na piątek i sobotę w Elblągu zaplanowane są kolejne bale studniówkowe. Czy dojdą do skutku? Według naszych informacji, w szkołach trwają gorące dyskusje na ten temat.

Wiadomo już, że odwołana zostanie studniówka w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego, która miała się odbyć w najbliższą sobotę. Nowy termin to 9 lutego. Warto dodać, że ten bal, w przeciwieństwie do innych elbląskich studniówek, odbywa się w murach szkoły.

Studniówkę postanowił przenieść Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, ta odbędzie się 8 lutego.

Czy w ślady popularnego „Mechanika” pójdą inne szkoły? W I Liceum Ogólnokształcącym trwa dyskusja na ten temat (studniówka tej szkoły jest zaplanowana na piątek). Podobnie w Zespole Szkół Technicznych (studniówka również w piątek).

Także w piątek ma się odbyć studniówka Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Jak się dowiadujemy różne warianty rozwiązania tej trudnej sytuacji są rozważane, w tym zorganizowanie studniówki z uczczeniem śmierci Pawła Adamowicza minutą ciszy, która według naszych rozmówców jest najbardziej racjonalna.

Redakcja

 

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gghyt
gghyt 16.01.2019, 20:41
a dlaczego nie było żałoby jak zginęło tragicznie 5 młodych dziewczyn, czy one były w czymś gorsze. Według mnie to była większa tragedia.
Plebs
Plebs 16.01.2019, 14:48
Codziennie ktoś umiera...i nie wiem czemu nie czcimy śmierci każdego z nich, w czym oni są gorsi niż prezydent Gdańska?! Mam wrażenie, że po jego śmierci ludzie mają większą żałobę niż po śmierci bliskich osób...tylko dlatego, że to jest informacja na topie. Wszyscy ludzie są równi!
Siem
Siem 16.01.2019, 14:34
Jeszcze zeby którykolwiek z tych maturzystów wiedział I się interesował sfera polityczna innych miast i chiciaz przez chwile go przejęła ta tragedia.
jaca
jaca 16.01.2019, 12:17
Studniówka tak jak wesele to impreza prywatna UCZNIÓW SZKOŁY. Powinna się odbyć ....
Abiturient
Abiturient 16.01.2019, 12:07
Żałoba narodowa, okej, rozumiem. To tragedia i należy uczcić pamięć zmarłego, ale, może zamiast odwoływać studniówki, uczcijmy pamięć Pana Prezydenta minutą ciszy? Życie toczy się dalej, a odwoływanie studniówek odbije się na uczniach i rodzicach. Kto poniesie koszty?
Elblag
Elblag 16.01.2019, 13:29
Trafny komentarz, studniówki już odwołane. A zdaniem nauczycieli, dyrektorów kosztów nikt nie poniesie

Pozostałe