Nowy Dwór Gdański: Kolejne działania policji z sanepidem

  • 14.08.2020, 11:51 (aktualizacja 14.08.2020, 11:56)
  • www.expresselblag.pl
Nowy Dwór Gdański: Kolejne działania policji z sanepidem
Wczoraj po praz kolejny nowodworscy policjanci wspólnie z inspektorami sanitarnymi przeprowadzili wspólną akcję w zakresie egzekwowania obostrzeń wprowadzonych stanem epidemii COVID-19. Tym razem sprawdzane były sklepy przemysłowe oraz lokale usługowe na terenie gminy Ostaszewo. W trakcie działań skontrolowano 5 sklepów i pouczono 2 osoby. Przypominano również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji, głównie nad wodą. Wspólne działania będą prowadzone na terenie całego powiatu.

 

Wczoraj po raz kolejny dzielnicowy oraz profilaktyk wspólnie z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Nowego Dworu Gdańskiego przeprowadzili działania prewencyjne mające na celu sprawdzenie czy mieszkańcy i turyści przestrzegają obostrzeń związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Tym razem sprawdzenia dokonano na terenie gminy Ostaszewo. Skontrolowano 4 sklepy oraz lokal usługowy. Policjanci wraz z inspektorami sanitarnymi sprawdzali, czy poszczególne punkty posiadają środki dezynfekcyjne przeznaczone głównie dla klientów oraz czy personel i klienci stosują się do nakazu dezynfekcji rąk, noszenia maseczek czy też rękawiczek jednorazowych. Zwracano również uwagę na zachowanie odległości społecznej. Podczas kontroli nie wszyscy klienci sklepów stosowali się do nałożonych nakazów, te osoby zostały pouczone i poinformowane o obowiązujących obostrzeniach.

W trakcie działań funkcjonariusze przypominali również o bezpieczeństwie podczas wakacji, głównie o bezpieczeństwie nad wodą. Podczas rozmów z klientami sklepów, wręczali ulotki profilaktyczne. To nie ostatnie takie działania. Policjanci wraz z nowodworskim Sanepidem systematycznie będą kontrolować sklepy oraz lokale usługowe i gastronomiczne na terenie całego powiatu. W przyszłym tygodniu zaplanowane są kontrole na terenie Mierzei Wiślanej.

Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

Źródło: Policja w Nowym Dworze Gdańskim

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dr. Rutkowski list do szumowskiego.
dr. Rutkowski list do szumowskiego. 15.08.2020, 20:23
Oto fragment listu:

„W roku 2020 po raz pierwszy w dziejach świata i medycyny obligatoryjnie uznano i politycznie zadekretowano, że każdy mieszkaniec naszej planety musi ulec zakażeniu COVID-19, stać się jego utajonym nosicielem, a w przypadku zachorowania, umrzeć. Takie komunikaty medialne, wsparte opresją policyjną wbijane są codziennie do głów zdezorientowanych Polaków. Każdego dnia w mediach ogólnopolskich podawana jest liczba osób, które zmarły i miały dodatni test na COVID-19. Nie podawana jest zaś ogólna liczba zgonów do których doszło w tym samym dniu z przyczyn naturalnych (choroby), w wyniku samobójstw czy różnego rodzaju wypadków. W naszym coraz bardziej odrealnionym społeczeństwie, przekonanym że ludzie żyją wiecznie i nie umierają z innych przyczyn niż COVID-19 rozwija się psychoza strachu i paranoiczne przekonanie, że maska chroni przed chorobą. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”

Maska to znak niewolnika.
Maska to znak niewolnika. 15.08.2020, 09:41
Nie dajmy się zniewolić. Nie ma żadnej pandemi. Kurde. Ludzie! Pandemia to genialny wymysł jakiegoś cwaniaka.
pANI
pANI 14.08.2020, 16:04
w elblągu niech to zrobią, niech idą do kauflanda PRACOWNICY w PIŹDZI E mają NAS I SIĘ W TWARZ ŚMIEJĄ JAK SIĘ UWAGĘ ZWRACA :/
Inspektorka
Inspektorka 14.08.2020, 12:21
Chcialam powiedziec tylko ze w powiecie jest tylko jeden inspektor :)

Pozostałe