Nazwa wyspy na Zalewie Wiślanym

  • 11.08.2020, 09:53
  • www.expresselblag.pl
Nazwa wyspy na Zalewie Wiślanym
Rząd ogłosił ogólnopolski konkurs na nazwy wysp, które powstają w ramach dwóch inwestycji na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

 

W ramach budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną powstaje sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym. Natomiast w ramach pogłębiania toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 metra powstają dwie wyspy na Zalewie Szczecińskim.

Do każdej z trzech wysp każdy obywatel może zaproponować jedną nazwę. Swoje propozycje należy wysłać na adres [email protected] do 31 sierpnia.

Najciekawsze i najczęściej powtarzające się propozycje komisja konkursowa wybierze do dalszego etapu, którym będzie ogólnopolskie głosowanie internetowe. Głosowanie odbędzie się we wrześniu.

Zwycięskie nazwy zostaną oficjalnie nadane wyspom przez władze RP.

Autorzy nazw, które wygrają w głosowaniu otrzymają pamiątkowe grawertony z informacją o autorstwie nazw dla trzech nowych wysp na terytorium Rzeczypospolitej.

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (300)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cerys an craite
cerys an craite 31.08.2020, 16:34
skeligge
mam to wszystko dawno przemyślane.
mam to wszystko dawno przemyślane. 28.08.2020, 16:38
Twórcy tego przekopu jednak mają płytką wyobraźnię. Jeżeli już usypują sztuczną wyspę to czemu nie nadali jej jakiegoś ciekawego kształtu. Czemu ta wyspa z góry ma wyglądać jak placek? Może nazwijmy ją "PLACEK"?
Dżugaszwili
Dżugaszwili 20.08.2020, 17:32
Nowy Warmielin to jedyna słuszna opcja
Glajnionek
Glajnionek 20.08.2020, 17:32
Głupie gejmery. Żadna komisja wam nie przepuści waszych zrytych połączeń literowych (bo "nazwami" tego nazwać nie śmiem), wyciągniętych z tych waszych autystycznych gierek komputerowych.
To są nazwy geograficzne - tutaj obowiązują pewne standardy - nazwa musi być przede wszystkim zgodna ze standardami języka polskiego. A to co wy proponujecie nie spełnia żadnego kryterium - tak to se wy możecie nazwać knajpę, burdel albo własny ogródek, a nie wyspę, której nazwa będzie widnieć w atlasach.

PS: TYLKO WARMIELIN!
Wincenty Pstrowski
Wincenty Pstrowski 20.08.2020, 18:50
W punkt! Podpisuję się pod powyższą wypowiedzią obiema rękoma! Niech żyje Nowy Warmielin!
Warmijczyk z krwi i kości
Warmijczyk z krwi i kości 20.08.2020, 17:33
N O W Y W A R M I E L I N
taka prawda
taka prawda 20.08.2020, 17:21
normiki jedzo gоwnο
iksde
iksde 20.08.2020, 17:19
Te wszystkie Chorinisy i Sklerigy na szczęście zostaną odrzucone
Warmielińczyk
Warmielińczyk 20.08.2020, 17:17
Warmielin to świetna nazwa!
VictimOff
VictimOff 20.08.2020, 15:48
Khorinis
M@JD@N