Centrum Usług Społecznych - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg podpisała umowę w Elblągu

  • 05.08.2020, 14:29 (aktualizacja 07.08.2020, 09:36)
  • Express Elbląg
Centrum Usług Społecznych - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg podpisała umowę w Elblągu
Nowatorskie podejście do usług społecznych prowadzonych kompleksowo w jednym miejscu – tak ma wyglądać pomoc prowadzona przez Centrum Usług Społecznych. Umowę na utworzenie takiego centrum w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu podpisała dziś (05.08) Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

„To przede wszystkim kompleksowe wsparcie dla rodzin, zarówno z małymi dziećmi, seniorów, ale także inicjatywy związane z wolontariatem. To tak naprawdę nowatorskie spojrzenie na świadczenie usług społecznych i niezmiernie cieszę się, że tę umowę będziemy dziś podpisywać w Elblągu na 2,5 miliona złotych. Jest to druga umowa w kraju, pierwszą podpisaliśmy 3 tygodnie temu w Koszalinie.”  - powiedziała na konferencji prasowej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

W podpisaniu umowy w Delegaturze Warmińsko- Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu wzięli udział także wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, dyrektor MOPS w Elblągu Beata Kulesza oraz wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Aleksander Socha.

„To jest nowa jakość jeżeli chodzi o Centra Usług Społecznych. Centrum Usług Społecznych będzie świadczyło usługi społeczne i w dalszym ciągu świadczenia socjalne na rzecz najbardziej potrzebujących, osób samotnych, rodzin i środowisk. To jest inicjatywa na rzecz środowiska lokalnego. Musimy się otworzyć na potrzeby i na uzyskanie informacji, czego potrzebuje środowisko i obywatel, a jednocześnie stworzyć instytucję, która będzie koordynować te wszystkie zadania.” - zaznaczył wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Aleksander Socha.

W całym kraju ma powstać 30 takich miejsc. Rząd chce przeznaczyć na ten cel 100 milionów złotych.

„Ten projekt się bardzo dobrze wpisuje się w działania samorządu w zakresie takiej ścisłej współpracy z mieszkańcami i w zakresie diagnozowania ich potrzeb. Nie dotyczy to wyłącznie, tak jak to było do tej pory - osób szczególnie potrzebujących, to jest program skierowany do wszystkich mieszkańców.” - podkreślił wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

Umowa na utworzenie Centrum Usług Społecznych w Elblągu opiewa na kwotę 2,5 mln złotych i w całości pokrywa założone w projekcie zadania.

 

Red.

 

 

Express Elbląg

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Terefere
Terefere 05.08.2020, 21:38
A won z tym pisiorem...

Pozostałe