×

Prezydent Gdańska nie żyje

  • 14.01.2019, 12:08 (aktualizacja 14.01.2019, 14:41)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Prezydent Gdańska nie żyje fot. Renata Dąbrowska/Facebook/Paweł Adamowicz
Lekarzom nie udało się uratować życia Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska po wczorajszym ataku nożownika podczas finału WOŚP.

 

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został ugodzony nożem na scenie podczas finału WOŚP w Gdańsku. Prezydent Gdańska był reanimowany, a następnie został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł 5-godzinną operację.

Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska doznał  m.in poważnej rany serca, rany przepony oraz rany narządów wewnątrz jamy brzusznej . 

Napastnikiem, który ugodził prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jest 27-letni mieszkaniec Gdańska, w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Napastnik został zatrzymany, dodatkowo zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W sprawie przesłuchano już ponad 20 osób. Nóż, którego użył napastnik miał 14,5-centymetrowe ostrze. Wiadomo już również, że nożownik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

- poinformował dziś o godzinie 12.00 Zbigniew Ziobro, Prokurator Generalny

Prokuratura ma również sprawdzić, w jaki sposób była zabezpieczona wczorajsza impreza WOŚP w Gdańsku i czy podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo właściwie wypełniły swoje obowiązki.

W Elblągu odbędzie wiec przeciwko nienawiści i agresji:

"Spotkajmy się o godz. 18.00 na Starym Mieście, przy Ratuszu Staromiejskim. W tej sprawie bądźmy razem. Spotkajmy się, by w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec agresji i okazać solidarność z Prezydentem Pawłem Adamowiczem. Zabierzmy ze sobą latarki, zapalniczki i wyślijmy symboliczne światełko dla Prezydenta Gdańska"

- apelował dziś Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe