Śmiertelny wypadek na trasie Braniewo – Frombork. "Auto po uderzeniu stanęło w płomieniach"

  • 29.07.2020, 11:58
  • www.expresselblag.pl
Śmiertelny wypadek na trasie Braniewo – Frombork.  "Auto po uderzeniu stanęło w płomieniach"
W środę 29 lipca 2020 o godz. 02.56 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie otrzymał zgłoszenie o pożarze na budowanym moście drogowym – odcinek remontowanej drogi wojewódzkiej nr 504 Braniewo – Frombork.

 

Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Frombork nad rzeką Bauda, gdzie budowany jest nowy most drogowy. Po dojeździe na miejsce pojazdów pożarniczych okazało się że doszło do wypadku z udziałem pojazdu marki BMW, który z impetem uderzył w betonowy przyczółek mostu. Auto po uderzeniu stanęło w płomieniach.

W promieniu kilkunastu metrów znajdowały się rozrzucone elementy BMW /wyrwane zawieszenie, silnik, itp/. Podczas gaszenia pojazdu objętego w całości przez płomienie strażacy natrafili wewnątrz wraku auta na spalone ciało kierowcy. Obok pojazdu znajdował się również martwy pies.

Oprócz gaszenia pożaru auta strażacy musieli ugasić również drewniane elementy mostu, które zajęły się od płonącego auta. Teren wokół mostu i wraku został sprawdzony przez strażaków i policjantów obecnych na miejscu tragicznego zdarzenia. Strażacy z wykorzystaniem zestawu narzędzi hydraulicznych usunęli odkształcone elementy konstrukcyjne rozbitego pojazdu umożliwiając wydobycie ciała denata.

Na miejsce zdarzenia skierowano trzy dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej, strażaków – ochotników z OSP Frombork oraz braniewskich policjantów, którzy w obecności prokuratora wyjaśniali okoliczności zdarzenia. W zdarzeniu śmierć poniósł 27 letni mieszkaniec powiatu braniewskiego.
 

Opracował: bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

www.expresselblag.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 29.07.2020, 14:26
A nie pomyślałeś, że może on chciał ominąć tego psa, którego znaleziono obok? Może mu nagle ten pies wyskoczył, chłopak odbił kierownicą i stała się tragedia. Marka samochodu nie ma nic do rzeczy. Pomyśl zanim coś napiszesz, ktoś właśnie teraz stracił bliską osobę w straszny sposób. Oby cię nigdy nie spotkała taka tragedia... A naturalną selekcją się nie przejmuj, dopada każdego.
za
za 30.07.2020, 10:56
tam nie ma mostu ! jest dopiero budowany ! i jest zakaz ruchu w tamtym kierunku. albo był ciekaw jak idzie postęp prac i nieszczęśliwy wypadek albo samobujstwo
mm
mm 29.07.2020, 20:43
Ależ oczywiście, chciał przyjechać mostem, ktorego nie ma, a piesek spacerował po konstrukcji ze stali
Pani
Pani 29.07.2020, 15:56
Otóż to!

Pozostałe