Na parkingu przy Tortudze sypią się mandaty!

  • 15.07.2020, 12:57 (aktualizacja 15.07.2020, 13:01)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Na parkingu przy Tortudze sypią się mandaty! fot. Truso.tv
Już prawie 100 razy interweniowała Straż Miejska na placu/parkingu przy "Tortudze", interwencje są związane z postawieniem tam niedawno znaku B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach" ,oznakowanie pionowe zakazuje wjazdu innym pojazdom niż autobusy.

 

Parking znajdujący się przy Moście Niskim na elbląskiej starówce to od niedawna parking wyłącznie dla autobusów.  Wyznaczono tam miejsca parkingowe dla tych pojazdów, a dla innych wprowadzono zakaz ruchu. Wybierając się autem na starówkę warto mieć to na uwadze, by nie otrzymać mandatu.

Wielu o tym jednak zapomina, co pokazują statystyki Straży Miejskiej:

-"Od czasu postawienia znaku B-1 Straż Miejska w Elblągu interweniowała 92 razy w wyniku czego: w 47 przypadkach zastosowano środki oddziaływania wychowawczego (art.41 k.w.),  wystawiono 15 „żółtych kartek", nałożono 28 mandatów karnych na sumę 2750 zł oraz przeprowadzono czynności wyjaśniające w 2 przypadkach zakończone skierowaniem wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Elblągu"

- poinformował nas Marcin Bukowski, Zastępca Komendanta SM w Elblągu.

Zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Miasta w Elblągu dlaczego postawiono w tym miejscu znak zakazujący wjazd innymi pojazdom niż autobusy:

-"Pod koniec  ubiegłego roku przedstawiciele branży turystyczno-hotelarskiej zgłosili do UM  problem z  dłuższym postojem autobusów  turystycznych w obrębie Starego Miasta. Dlatego postanowiono powrócić do organizacji ruchu z roku 2011, kiedy to, po konsultacjach społecznych, wprowadzono strefę zamieszkania na terenie tej dzielnicy, a dla autokarów funkcjonował parking przy Tortudze. "

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.
 

-" Oznakowanie pionowe zakazujące wjazdu innym pojazdom niż autobusy zostało ustawione w ubiegłym miesiącu, w bieżącym wykonano oznakowanie poziome tych stanowisk.Jednocześnie funkcjonujący przy ul. Wybrzeże Gdańskie znak D-18 ( dla autobusów) usunięto."

- dodaje Łukasz Mierzejewski.

Łukasz Nosarzewski
 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

brunonz
brunonz 17.07.2020, 13:18
i dobrze Starówka wróci do przeszłości,czyli do ruiny przyp.sprzedam lokal,sprzedam lokal,proszę zajść do "kamienic"od tyłu ruina,opustoszała i zapomniana!Optymistyczny biznes typu sieci komórkowe,paznokcie,pseudo banki ,doradcy prawni itp się wyniosą z tego obozu!Proponuję ogrodzić drutem kolczastym i będzie ok!takie doświadczalne małego konusa getto:(
Piechur
Piechur 17.07.2020, 12:48
czy na chodnikach przy ul. Browarnej m.in. nr 86 mogą jeździć rowery. Nie mogę przejść chodnikiem bo w obie strony jeżdżą osoby na rowerach. Może Straż Miejska aby się tam przespacerowała?
parkingowy
parkingowy 17.07.2020, 11:09
na starówie w ogóle nie ma miejsca gdzie auto zostawić.
Wszystko zawsze zajęte przez mieszkańców starówki lub auta osób pracujących. Nie mam nic do tego, bo to normalne. Ale jest mało miejsc parkingowych. Jedyne na muzeum.
Reszta na ulicach starówki po bokach i wszystko pozajmowane.

Szkoda ze parkingu na tortudze nie ma.. dla mnie bzdura.
Wojtek
Wojtek 16.07.2020, 21:50
Dobrze byłoby gdyby autokary stosowaly sie do znaku pionowego na ul.Wapiennej. Jest tam znak zakaz wiazdu pojazdow powyżej 3,5 tony,a szczególnie autokar Zeglugi Gdańskiej
kovalski
kovalski 16.07.2020, 17:29
według planów zagospodarowania przestrzennego miasta to w tym miejscu nie powinno być czegoś takiego jak Tawerna Tortuga teren ten w raz z parkingiem jest przeznaczony do czegoś innego
Admin
Admin 17.07.2020, 23:01
Wtak, wyburza będzie tam nowy Hotel. Czekaja na decyzje UM
iijko
iijko 16.07.2020, 08:05
A może by tak straż miejska zainteresowała się autami stojącymi na trawnikach czy to wzdłuż ulicy Górnośląskiej i Traugutta, stoją też na chodnikach, policja też jeździ i udaje że nie widzi!
Biedaki cebulaki
Biedaki cebulaki 16.07.2020, 03:39
Je..........ać, karać nie wyróżniać. Taki numer powinni jeszcze zrobić na ul. Leszno by ta cała biedna cebulandia w vw, bmw, audi z górnej półki zasiliła konto miasta stając na parkingach płatnych. Nie stać biedoty 2 zł. wrzucić na godzinę. Ale stać najnowszym samochodem w kredycie jeździć.
Elblazanin
Elblazanin 15.07.2020, 23:15
Co za dzban z urzędu to dopuścił kto tam urzęduje teraz przez przygłupa niemożna zaparkować nawet na chwilę,Elnlazanin
Żenada
Żenada 15.07.2020, 20:25
*** jezeli ktos ms cos do zalatwienia to musi gdzies zaparkowac! Po co te parkingi dla autobusow? Tak czesto rsm jeżdżą,?
Artek12@wp
[email protected] 15.07.2020, 13:41
A może by tak straż miejska zainteresowała się autami stojącymi na trawnikach czy to wzdłuż ulicy Brzeskiej czy to przy ZuS na Mazurskiej czy ostatnio przy nowym odbudowanym budynku przy Radomskiej.
I nie mydlić oczu że się nie widzi czy brak ludzi bo jeżdżąc i stać godzinami na dojazdowej gdzie cisza to najlepiej za pieniądze podatników

Pozostałe