Strzelanina na Kosynierów Gdyńskich. Rafał Sz. usłyszał wyrok!

  • 09.07.2020, 12:38
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Strzelanina na Kosynierów Gdyńskich. Rafał Sz. usłyszał wyrok!
Do strzelaniny na ulicy Kosynierów Gdyńskich doszło 12 kwietnia 2017 roku około godz. 16.00. Ranni zostali dwaj bracia w wieku 20 i 30 lat, którzy trafili do szpitala z ranami postrzałowymi nóg. Rafał Sz., który wówczas strzelał do mężczyzn usłyszał dziś (9 lipca) przed sądem okręgowym wyrok 7 lat pozbawienia wolności, wyrok jest nieprawomocny.

 

W połowie kwietnia 2017 roku policjanci kryminalni zatrzymali wówczas 35-letniego mężczyznę podejrzanego o postrzelenie z broni palnej dwóch osób. Zdarzenie miało miejsce 12 kwietnia na ul. Kosynierów Gdyński w Elblągu. W wyniku postrzelenia 20 i 30-latek trafili do szpitala. Zarówno poszkodowani jak i sam zatrzymany byli wcześniej notowani i karani.

Intensywna praca operacyjna policjantów kryminalnych z elbląskiej komendy oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie doprowadziła w  14 kwietnia do zatrzymania Rafała Sz. podejrzanego o postrzelenie dwóch mężczyzn. 

Mężczyzna został aresztowany, podczas trwania wielomiesięcznego śledztwa przebywał ciągle w areszcie.

Po wielomiesięcznym śledztwie prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Elblągu akt oskarżenia wobec tymczasowo aresztowanego Rafała Sz.

Rafał Sz. został oskarżony o to, że 12 kwietnia 2017 roku w Elblągu działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia , w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie - z chęci zemsty usiłował pozbawić życia dwóch mężczyzn, poprzez oddanie w ich kierunku , z bliskiej odległości nie mniej niż ośmiu strzałów z broni palnej na skutek czego pokrzywdzeni doznali ran postrzałowych w obrębie ud naruszających czynności ich narządu ruchu na okres powyżej 7 dni, lecz zamierzonego celu sprawca nie osiągnął z uwagi na interwencję osób trzecich- mieszkańców pobliskich budynków i natychmiastową pomoc medyczną.

- informowała Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Rafałowi Sz. zarzucono również posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci pistoletu i co najmniej 8 sztuk amunicji.

Podczas śledztwa oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i przedstawił swoją wersję zdarzenia, z której wynikało iż sam został zaatakowany przez inne osoby mające maczetę , siekierę , miotacz gazu. Oskarżony Rafał Sz. twierdzi, że strzelając do mężczyzn działał w obronie własnej.

Dziś, 9 lipca sąd okręgowy skazał Rafała Sz. na 7 lat pozbawienia wolności zaliczając mu okres aresztowania na poczet kary. Wyrok jest nieprawomocny.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

May
May 10.07.2020, 11:01
Przecież on sam się oddał w ręce policji. Jakie zatrzymanie ???
gitarrra
gitarrra 10.07.2020, 08:28
a to Szefi? wszędzie w mieście na murach źle o nim pisali
Picek
Picek 09.07.2020, 23:25
Dobrze ze dojechal mitka.. sie panoszyl kondon na traugutta . I nie piszcie bzdur ze mu sie nie udalo ich zabic bo jakby chcial to by ich odpalil bezproblemu.. specjalnie strzelal po nogach zeby sobie pokicali o kulach w ramach ochloniecia..bo sie zbyt pewnie czuli rozjebusy

Pozostałe