Muzyczna niespodzianka na Starym Mieście

  • 07.07.2020, 14:10
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Muzyczna niespodzianka na Starym Mieście fot. Łukasz Nosarzewski
Dziś, 7 lipca muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej przygotowali muzyczną niespodziankę dla mieszkańców i turystów. O godzinie 13.00 na placu przy Katedrze odbył się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Usłyszeliśmy najciekawsze utwory z filmów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

 

Jeśli dziś ktoś przegapił koncert, to już w najbliższy piątek będzie miał okazję nadrobić zaległości, bowiem EOK rusza z festiwalem "Muzyka na Warmii i Żuławach" 2020.

W ramach festiwalowych koncertów elbląska Katedra pw. św. Mikołaja oraz pasłęcki Kościół pw. św. Bartłomieja wypełnią się dźwiękami z różnych krain i różnych okresów. Miłośników muzyki dawnej czeka spotkanie z Romansem nr 2 Ludwiga van Beethovena, a także Koncertem na dwoje skrzypiec d-moll Jana Sebastiana Bacha. O kim myślał Beethoven, tworząc swój Romans? Czy Koncert na dwoje skrzypiec to dialog, czy raczej rywalizacja między instrumentami? Odpowiedzi na te pytania padną niebawem. 

Nie zabraknie też utworów współczesnych, a dokładniej Hombark Concerto spod pióra kompozytora dwóch „s” – Sławomira Stanisława Czarneckiego. Wielbicieli kultury Półwyspu Iberyjskiego ucieszy natomiast kompozycja Pablo de Sarasate. Co więcej, w tym roku melomani ujrzą elbląską orkiestrę w podwójnej wersji. Z jednej strony na scenie zabrzmi zespół, z drugiej muzycy EOK, którzy wcielą się w rolę solistów.

Wszystkie koncerty odbędą się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Koncert w Katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu odbędzie się już 10 lipca o godzinie 19.30, wstęp wolny.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karolina
Karolina 07.07.2020, 16:00
Cześć panowie, mam na imie Karolina 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/kar89

Pozostałe