Huawei zostanie wycofany z polskiego rynku?

  • 12.01.2019, 14:38
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Huawei zostanie wycofany z polskiego rynku? fot. Spider's Web
Jak informuje RMF FM, rząd rozważa wprowadzenie rekomendacji ostrożności wobec produktów oferowanych przez elektronicznego giganta. Jest to pokłosie zatrzymania przez ABW dwóch mężczyzn, jednym z nich jest dyrektor polskiego oddziału Huawei.

 

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali dwóch mężczyzn, Polaka i Chińczyka, którym grozi 10 lat więzienia za szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu, a konkretnie chińskich tajnych służb.

Zatrzymany Chińczyk to Weijing W., jeden z dyrektorów polskiego oddziału chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei. Wcześniej pracował w konsulacie generalnym ChRL w Gdańsku. 

"Poważnie rozważane jest wykluczenie firmy z udziału w rynku IT w Polsce. Taka decyzja mogłaby zapaść nie wcześniej, niż za kilka tygodni. Jest także mowa o rekomendacjach ostrożności"

- cytuje RMF24 Karola Okońskiego,pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

– Zbieramy kolejne argumenty za tym, żeby wydać taką rekomendację, niemniej też nie chcemy tutaj działać pochopnie. Idealnie by było, żeby tutaj stanowisko zarówno członków Unii Europejskiej albo członków NATO było maksymalnie zbliżone i spójne (...) Okoliczności coraz bardziej wskazują na to, że niektórych dostawców finalnie może będziemy musieli faktycznie wykluczyć z udziału na rynku IT w Polsce. Niemniej sprawa jest wciąż w toku analizy, chcielibyśmy, żeby to była nasza samodzielna decyzja

– zaznacza pełnomocnik.

Źródło RMF24

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe