Uwaga kierowcy - to może uratować życie!

  • 12.01.2019, 13:55 (aktualizacja 12.01.2019, 14:03)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Uwaga kierowcy - to może uratować życie! fot. Express Elblag
Słupki drogowe, które znajdują się wzdłuż ciągów komunikacyjnych nie znajdują się w celach dekoracyjnych ale przekazują bardzo często ważne i istotne informacje. Prawidłowe odczytanie słupka drogowego może uratować życie i być przydatne podczas zgłaszania wypadku oraz lokalizacji jego miejsca – pozycji.

 

Na drogach kilometraż podawany jest na słupkach wykonanych najczęściej z tworzywa sztucznego i posiadających dwa odblaski – czerwony i biały. Każdy ze słupków jest rozmieszczony od siebie w odległości 100 metrów.

Warto pamiętać, że informacja taka znajduje się jedynie na drodze utwardzonej bądź asfaltowej. Jednak już zlokalizowanie takiego słupka pomoże nam z dokładnością do 100m określić naszą pozycję na drodze podczas alarmowania i informowania podmiotów ratowniczych o miejscu ewentualnych zdarzeniu drogowym.                         

Ta informacja, która jest cenna i która zdecydowanie przyśpieszyć może akcję ratowniczą co w konsekwencji przyczynić się może do uratowania życia ludzkiego.

Pikietaż (kilometraż lub kilometracja) to nic innego jak określenie miejsca na drodze poprzez podanie jej odległości od początku.

Na słupku kilometrażowym znajdziemy zatem następujące informacje w kolejności od góry:

- numer drogi, na której się znajdujemy
- kilometr tej drogi
- metry drogi
- Dzięki takiej informacji służby ratownicze są w stanie co do 100m określić naszą pozycję. Dlatego pozwala to szybciej odnaleźć miejsce zdarzenia – wypadku.

Źródło: Straż Pożarna

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe