Mężczyzna spłonął w mieszkaniu. Sprawę bada prokuratura w Braniewie

  • 12.01.2019, 13:43 (aktualizacja 12.01.2019 13:49)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Mężczyzna spłonął w mieszkaniu. Sprawę bada prokuratura w Braniewie fot. Straż Pożarna Braniewo
23 grudnia 2018 około godz. 02:00 służba dyżurna komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Gładysze gm. Wilczęta.

 

Z informacji uzyskanych od osoby zgłaszającej wynikało, że pożar powstał w mieszkaniu na pierwszym piętrze a dym wypełnił część klatki schodowej. Lokatorzy mieszkań znajdujących się na parterze opuścili budynek w chwili zauważenia pożaru.

Na miejsce pożaru skierowano strażaków ochotników z Gładysz i Wilcząt, strażaków z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy policji.

Strażacy oprócz gaszenia pożaru skupili się również na ewakuacji osób z budynku oraz sprawdzeniu czy wszystkie osoby opuściły budynek w którym doszło do pożaru. Z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach powietrznych oraz dodatkowo wykorzystali przenośne drabiny pożarnicze z wykorzystaniem których realizowali działania ratownicze.

W trakcie prowadzenia działań w mieszkaniu gdzie powstał pożar strażacy odnaleźli mężczyznę, który został ewakuowany na zewnątrz i przekazany dla załogi zespołu ratownictwa medycznego. Natomiast w pomieszczeniu gdzie doszło do pożaru strażacy natrafili na częściowo spalone ciało mężczyzny.

Po oddymieniu i ponownym sprawdzeniu mieszkania strażacy pracujący na miejscu zdarzenia potwierdzili, że w wyniku pożaru jedna osoba poniosła śmierć. Drugi z mężczyzn, którego odnaleźli wewnątrz palącego się mieszkania strażacy został ranny w wyniku działania dymu oraz wysokiej temperatury.

Prokuratura Rejonowa w Braniewie pod nr PR Ds. 1251.2018 nadzoruje postępowanie w sprawie dotyczącej pożaru budynku mieszkalnego w wynika, którego śmierć poniosła jedna osoba.


W sprawie. zostało wszczęte śledztwo, w toku którego wyjaśniane będą przyczyny i okoliczności w jakich doszło do pożaru.

Postępowanie pozostaje w toku we wstępnej fazie.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe