Dodatkowe 500 plus

  • 21.06.2020, 15:27
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Dodatkowe 500 plus fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Polskie rodziny, w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19, dostaną dodatkowe wsparcie. Otrzymają bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko na wakacje albo ferie w kraju. A jeżeli mają dziecko z niepełnosprawnością – dodatkowo 500 zł – takie będą efekty projektu ustawy, który złożył w Sejmie prezydent Andrzej Duda.

 

– Bon turystyczny jest pomocą dla polskich rodzin i polskiej turystyki. Jest kierowany do wszystkich rodzin z dziećmi, niezależnie od tego, jakie mają zarobki, tak jak w przypadku Programu 500 Plus

– mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– Dajemy możliwość skorzystania z bonu do marca 2022 r. Wraz z kolejnym miesiącem uprawnienia będą nabywały rodzące się dzieci. Zakładamy, że dzieci, które urodzą się do końca 2021 r. te prawa nabędą i ich rodzice będą mogli skorzystać z bonu do marca 2022 r

- dodaje Jadwiga Emilewicz.

– Trwają prace nad bonem turystycznym do wykorzystania na terenie Polski w okresie wakacyjnym. Zakład Ubezpieczeń Społecznych został poproszony o szerokie wsparcie tego projektu w zakresie technologicznym, informatycznym, z uwagi na nasze ogromne doświadczenie w udanej realizacji projektów informatycznych. Przygotowujemy się już do obsługi tego zadania.

- mówi Gertruda Uścińska, Prezes ZUS.

-"Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Bon kierowany jest do wszystkich rodzin z dziećmi, niezależnie od tego, jakie mają zarobki, tak jak w przypadku Programu 500 Plus. Wsparcie zależne wyłącznie od liczby dzieci jest prostsze, tańsze i szybciej trafia do beneficjentów."

- czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju.

Jak w praktyce będzie można skorzystać z bonu – krok po kroku

Jeśli spełniasz kryteria, otrzymasz bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. 

Aktywacja Twojego bonu w systemie teleinformatycznym nastąpi po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych.

Bon będziesz musiał okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Pamiętaj – program obejmuje tylko wyjazdy krajowe.

Jeśli będziesz miał pytania i wątpliwości dotyczące programu, będziesz mógł skorzystać ze specjalnej infolinii. Będzie ona wspierała zarówno turystów, jak i przedstawicieli branży turystycznej.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marika
Marika 22.06.2020, 19:08
Popieram komentujących .Rozdawnictwo na lewo i prawo. Jak można rozdawać pieniądze bogatym bez kryterium dochodowego albo nie wliczać do dochodu ,a nawet ci którzy mają dzieci to powinni zarobić na ich utrzymanie. Nie zazdroszczę im , tylko za kilka lat chciałabym zobaczyć jak obecni beneficjenci PLUSÓW będą palić się do pracy i pracować na emerytury dla swoich rodziców bo raczej to pokolenie roszczeniowe. PIS daje a i tak ludzie ich zdradza taka to już ludzka natura. Pozdrawiam wszystkich którzy pracują na plusy a z nich nie korzystają !!
STOP USTAWIE 447
STOP USTAWIE 447 22.06.2020, 07:37
Dlatego głosuję na Bosaka.
tomek
tomek 21.06.2020, 16:30
500+ to jedno wielkie sk.........wo wobec pokolenia 50 i 60 latków którzy za własne pieniądze utrzymali dwójkę lub trójkę dzieci a dziś muszą płacić podatki na tych którym się nie chce utrzymać 1,4 dziecka
michał
michał 22.06.2020, 08:09
święte słowa, jawne s.ństwo, dzieci odchowane, płace tyle lat podatki a gówno z tego mam, wiecznie tylko na dzieci, mają już 500+, 300+ i jeszcze mało. Wiele z tych rodzin przeżre to w donaldzie albo innym foodzie

Pozostałe