Nowy zasiłek dla bezrobotnych! Prezydent podpisał ustawę

  • 21.06.2020, 15:17
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Nowy zasiłek dla bezrobotnych! Prezydent podpisał ustawę fot. pixabay/ilustracja do tekstu
19 czerwca Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 czerwca 2020 r. o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19.

 

-"Celem ustaw jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19, poprzez wsparcie finansowe osób, które straciły źródło przychodu ze względu na sytuację gospodarczą spowodowaną kryzysem wywołanym COVID-19."

- czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP.

O nowe świadczenie mogą wnioskować osoby, z którymi po 15 marca 2020 roku pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony, po tym terminie, wygasła.

Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku.

Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 złotych miesięcznie i przysługuje od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. Można go otrzymać najwcześniej za miesiąc, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek. Oznacza to, że jeśli złożymy wniosek w lipcu, to dodatek zostanie przyznany na dwa miesiące - lipiec i sierpień.

By otrzymać dodatek solidarnościowy należy złożyć wniosek. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez portal Platforma Usług Elektronicznych ZUS - wniosek EDS. Dokument musi być podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym, podpisem osobistym (e-dowód) lub profilem PUE.

Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2020 roku.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP/TVN24

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wiki
wiki 22.06.2020, 08:33
jak nie zrzutka na remont sp 9 to teraz sprzątanie góry, a może tak urzędasy się ruszą, siedzieli tyle w domach i brali pensję to mogą coś zrobić! Może warto pomyśleć i zamontować tam kamery, przecież tam poszło dużo kasy na remont!

Pozostałe