Zamknięty od prawie dwóch lat. Hotel będzie miał nowego gospodarza?

  • 10.01.2019, 18:34
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Zamknięty od prawie dwóch lat. Hotel będzie miał nowego gospodarza? fot. Concordia Elbląg
Zamknięty hotel przy ul. Krakusa będzie miał nowego gospodarza? Władze Elbląga chcą przekazać budynek Concordii Elbląg na 10 lat. Wiadomo, jak klub zamierza go wykorzystać.

 

Hotel przy ul. Krakusa jest zamknięty od maja 2017 r. Teraz władze Elbląga mają nowy pomysł na to, co zrobić z tym budynkiem. Obiekt wraz z położonym w pobliżu stadionem, drogą dojazdową i parkingiem, a także boiskiem w parku Modrzewie mają zostać użyczone na 10 lat Miejskiemu Młodzieżowemu Klubowi Sportowemu Concordia Elbląg.


Po co Concordii kompleks sportowy przy ul. Krakusa? Jak tłumaczą władze miasta, klub chce tu uruchomić ośrodek szkolenia piłkarskiego, w którym będą trenowały dzieci w wieku od 4 do 18 lat.


Zgodę na przekazanie kompleksu przy ul. Krakusa muszą jednak wyrazić elbląscy radni. Mają się zająć tą sprawą na najbliższej sesji, już 24 stycznia. Z dokumentów wynika, że Concordia planuje również przeprowadzić modernizację hotelu, dzięki której będzie mogła organizować obozy sportowe dla piłkarzy. W budynku, oprócz pokoi noclegowych, powstaną również szatnie dla zawodników i sędziów, pomieszczenia odnowy biologicznej, pomieszczenia dla delegatów i obserwatorów, punkt medyczny, biuro zawodów oraz pomieszczenie magazynowo-gospodarcze.


Planowane są również prace przy boisku głównym, które już obecnie służy piłkarzom Concordii. W pobliżu głównej płyty ma powstać małe boisko trawiaste na potrzeby szkółki piłkarskiej.


Władze Elbląga liczą, że przekazanie w użyczenie kompleksu przy ul. Krakusa umożliwi wznowienie działalności w hotelu bez konieczności wydawania pieniędzy z kasy miasta, a także pozwoli na znaczne oszczędności związane z utrzymaniem miejskiej bazy sportowej.

Redakcja

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe