Oszustwa na Facebooku. Policja w Elblągu przyjmuje nowe zgłoszenia

  • 05.06.2020, 14:19
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Oszustwa na Facebooku. Policja w Elblągu przyjmuje nowe zgłoszenia
Wszystko zaczyna się bardzo niewinnie. Dostajesz wiadomość od znajomego: "Hej, mam do Ciebie ogromną prośbę". Nikt nie spodziewa się, że na konto znajomego wcześniej włamał się oszust i rozmowę prowadzi ktoś zupełnie obcy.

 

Oszuści naśladują często sposób pisania, więc nikt niczego nie podejrzewa. Co więcej mają dostęp do historii wcześniej prowadzonych rozmów. "Znajomy" prosi o pomoc finansową, zazwyczaj jest to kilkadziesiąt albo kilkaset złotych przelanych za pomocą kodu blik. Wszystko zaplanowane tak, aby pożyczki nigdy nie odzyskać.

W podobny sposób została oszukana pewna kobieta z okolic Elbląga. Wcześniej na facebookowe konto jej koleżanki włamał się oszust i podszył się pod znajomą. Następnie poprosił ją o drobną pożyczkę w kwocie 200 zł.

Kobieta nie wiedząc, że rozmawia z oszustem przekazała mu  kod szybkiej  płatności. Gdy później zorientowała się, że pieniądze nie trafiły do jej koleżanki a do obcej osoby, zgłosiła sprawę na policję.

Jeśli znajomy prosi o pieniądze za pomocą popularnego komunikatora, najlepiej do niego zadzwonić. Jeśli z twojego konta wysłano wiadomości o takiej treści, to najlepiej zmienić hasła i powiadomić o tym znajomych, ale i administratora. Warto pamiętać o regularnej zmianie haseł.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elbląg
Elbląg 08.06.2020, 12:06
Niby czym policja się zajmuje mi tez ktos sie wlamal na konto i rozsylal takie wiadomosci pojechalam na policje i policjant nieprzyjol zgloszenia bo powiedzial ze fejs jest zagraniczny i oni i tak do tego niedojdą
STOP USTAWIE 447
STOP USTAWIE 447 06.06.2020, 14:52
Pejsbuk i wszystko jasne.

Pozostałe