Bej zaliczył wszystkie egzaminy i zaczyna służbę w Elblągu

  • 04.06.2020, 11:05
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Bej zaliczył wszystkie egzaminy i zaczyna służbę w Elblągu
Nowy policjant o imieniu Bej zacznie służbę w elbląskiej jednostce. Co można o nim powiedzieć to to, że przeszedł pozytywnie wszystkie egzaminy i jest chętny do nowych wyzwań. Poza tym jest… czarny.

 

Dwuletni owczarek niemiecki ponad pół roku temu trafił do elbląskiej policji. Jest jednym z 5 psów służbowych używanych w jednostce. Wczoraj, 2 czerwca zdał razem ze swoim przewodnikiem ostatni egzamin kursu i zdobył „tytuł” psa patrolowo-tropiącego.

Tak naprawdę prawdziwym egzaminem będzie dla niego służba i różne sytuacje, którym razem ze swoim przewodnikiem będzie musiał sprostać. Na szkoleniu dawał sobie radę doskonale.  

- Szkolenie odbywało się tu na miejscu jednak jego efekty były kontrolowane przez kadrę szkoły w Sułkowicach – mówi sierż szt. Grzegorz Duda z Zespołu Przewodników Psów Służbowych KMP w Elblągu, który ma pod opieką Beja. – Od 6 lat jestem przewodnikiem psów i m.in. dlatego powierzono mi to indywidualne szkolenie. Przyczyniła się do tego również sytuacja z pandemią. Nasza struktura mimo trudności musi przecież cały czas działać.

Egzaminy odbywały się w Sułkowicach ale też i w Elblągu. Na taki elbląski egzamin przyjeżdżał policjant z Zakładu Kynologii Policyjnej – Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. I to on oceniał stopień wyszkolenia Beja.

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu jest obecnie 5 psów służbowych. Są to psy patrolowo-tropiące oraz do wyszukiwania narkotyków. Pies został zakupiony z funduszu wsparcia policji, a środki na niego przekazało Starostwo Powiatowe w  Elblągu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 04.06.2020, 20:39
Super psina. 3 mam kciuki za psa oraz przewodnika. Gratulacje raz jeszcze.
Stefan
Stefan 04.06.2020, 15:34
"Poza tym jest...czarny." Zajeżdża rasizmem. Może żebyvtroszkę ocieplić wizerunek zmieńcie mu pierwsza literę imienia n G...

Pozostałe