Łowili ryby, jednego szukała elbląska prokuratura, drugiego sąd

  • 02.06.2020, 14:23
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Łowili ryby, jednego szukała elbląska prokuratura, drugiego sąd
Po raz kolejny policjanci z nowodworskiej jednostki przeprowadzili zatrzymali kłusowników zajmujących się nielegalnym poławianiem ryb. W trakcie działań zatrzymano 2 mężczyzn, którzy byli również poszukiwani. Mężczyźni nie tylko usłyszą zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Jeden z nich zostanie doprowadzony do komendy w Elblągu a drugi do Zakładu Karnego celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

 

Wczoraj funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadzili na rzece Nogat działania, które mają na celu wykrycie i ograniczenie nielegalnego połowu ryb.

W trakcie służby na wysokości śluzy Michałowo, w obrębie ochronnym gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb, funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn łowiących ryby przy pomocy wędek. Zatrzymani mężczyźni byli mieszkańcami powiatu elbląskiego w wieku 27 i 41 lat.

Po sprawdzeniu zatrzymanych w policyjnym systemie okazało się, że 27 – latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu celem przeprowadzenia z nim stosownych czynności,  natomiast 41 – latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Dziś usłyszeli zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź pozbawienie wolności na okres do 2 lat.

Przypominamy, że obręb ochronny, gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb, stanowi odcinek rzeki Nogat od 100 m powyżej śluzy do 200 m poniżej śluzy. Ponadto osoby łowiące ryby winny posiadać przy sobie kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Źródło: Policja w Nowym Dworze Gdańskim

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wętkujący
Wętkujący 02.06.2020, 21:20
Wętkarz się wypowiedział...
Amator
Amator 02.06.2020, 20:28
Rozumiem ochronę i zakazy ale może wprowadzić system z Finlandii osoby wętkujące bez kołowrotka nie musiały by mieć karty wętkarskie ponieważ łowią amatorsko podczas np.wakacji lecz muszą mieć wiedzę o okresach i miejscach ochronych ryb.

Pozostałe