Nastolatka wróciła do domu dzięki interwencji senatora

  • 01.06.2020, 14:11
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Nastolatka wróciła do domu dzięki interwencji senatora
Do senatora Jerzego Wcisły zgłosiła się pani Monika, zrozpaczona mama nastoletniej córki. Córka pani Moniki utknęła na Tajwanie. Wyjechała na kontrakt, miała wrócić w kwietniu, ale stało się to niemożliwe, kiedy z powodu koronawirusa granice zostały zamknięte.

 

Pani Monika szukała pomocy, gdzie tylko mogła. Do senatora Wcisły trafiła, kiedy jej córce kończył się termin ważności wizy. 

- Na działanie mieliśmy tylko kilka dni

– mówi senator Jerzy Wcisła

 Interweniowałem  w Ambasadzie i w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. - O pomoc poprosiłem przewoźnika, czyli China Airlines w Niemczech. Jak wszędzie, są procedury, które mają jedną wspólną wadę – wymagają czasu. Tutaj czasu nie było. Tymczasem zbliżał się termin ostatniego lotu, którym córka pani Moniki mogła wrócić do domu. 

Stres był tym większy, że już raz córka pani Moniki była przygotowana do wylotu z Tajwanu. Jednak nie została wpuszczona na pokład samolotu, kiedy same bilety okazały się niewystarczające. Lot był z Tajwanu do Niemiec i wymagany był dowód na to, że córka pani Moniki nie zostanie  w Niemczech, tylko wyjedzie do Polski. O tym, że trzeba dopełnić tej formalności, kobiety dowiedziały się krótko przed startem samolotu.

Dzisiaj wiemy, że ta historia zakończyła się szczęśliwie. Córka Pani Moniki 16 maja bezpiecznie wróciła do domu. Stało się to możliwe także dlatego, że przewoźnik — China Airlines w Niemczech przyjął senatorską gwarancję Jerzego Wcisły jako potwierdzenie, że córka pani Moniki wyjedzie z Niemiec.

- Za tym, że córka Pani Moniki bezpiecznie wróciła do domu, stoją konkretni ludzie, tacy jak pan Michael Biermann z China Airlines w Niemczech

– mówi Jerzy Wcisła, senator RP. -

To, że ktoś bezinteresownie chciał zaangażować się w pomoc.  I za tę pomoc oraz solidarność chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom. 

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

op
op 02.06.2020, 13:16
łał normalnie łał ale farmazon dla gawiedzi, wybielajcie senatorka dalej, zaraz będzie że senator wszędzie pomaga i jest fajny a tak na prawdę to nie chce być senatorem ale co tam fajna robota, tylko chce pomagać i pomagać i pomagać. .. .. no Rzeczypospolitej bardzo pomógł najbardziej, razem z kolesiami wiadomo, do dziś te chwalebne czyny rycerskie są powielane we wierszach i opowieściach, a literaci rzucają się pod pociągi z tęsknoty za senatorem i kolesiami i ich czynami
lk
lk 02.06.2020, 13:05
Samochwała w kącie stała. Pan Wcisła nie ma się czym pochwalić. Wie Pan ile ludzi nie będących sanatorami pomagało sobie nawzajem.
iii
iii 02.06.2020, 12:15
Coś mało ogarnięta ta panienka, wielki świat kontrakty ale już dopełnić formalności w temacie przelotu ni chu chu. Mamunia musiała aż senatora angażować. Już na początku pandemii ściągał nam tumanów z Hiszpanii, uziemionych lewusów bez pracy.
jupiii
jupiii 02.06.2020, 12:05
hahahaha, no nie, co jeszcze dla wybielenia i lansu wymyśli ten nierób Wcisła, przecież to historyjka która kupy się nie trzyma i ta mało rozgarnięta dziewczyna na kontrakcie na Tajawanie,
janiemoge
janiemoge 02.06.2020, 12:04
hahahaha, no nie, to już jakaś paranoja z wybielaniem i lansowaniem tego senatorka Wcisły, czekam co jeszcze wymyśli
mm263
mm263 01.06.2020, 21:13
No i fajnie,że ktoś pomógł.W artykule brakuje tylko informacji,kiedy ta nastolatka wyjechała z Polski.

Pozostałe