Taka jazda po obwodnicy Elbląga zakończyła się wysoką grzywną

  • 28.05.2020, 13:56
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Taka jazda po obwodnicy Elbląga zakończyła się wysoką grzywną
Gdy osoba odmawia przyjęcia mandatu lub gdy wykroczenie jest rażące, a jego sprawca był już karany mandatami, policjanci mogą skierować wniosek o ukaranie takiej osoby przez sąd. Pokazujemy dwa przypadki wyroków jakie zapadły w maju tego roku.

 

Pierwsza sytuacja dotyczyła 53-letniego mężczyzny, który kierował mercedesem na warszawskich numerach rejestracyjnych. 26-lutego został zatrzymany przez policjantów elbląskiej grupy „speed”. Jechał obwodnicą Elbląga z prędkością 176 km/h a więc przekroczył dopuszczalną prędkość poza terenem zabudowanym o 56 km/h. Sąd dwa miesiące później ukarał go grzywną w wysokości 2000 złotych.

Inny mężczyzna, 10 marca został zatrzymany do kontroli drogowej. Sytuacja miała miejsce przy ul. Płk. Dąbka. 38-latek kierował osobowym oplem nie mając prawa jazdy. Policjanci w tym przypadku również skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Wyrok jaki zapadł to 1000 złotych grzywny oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na 1 rok.  Jego złamanie będzie skutkowało odpowiedzialnością z Kodeksu Karnego.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mi
Mi 29.05.2020, 11:09
Śmiech na sali kary powinny być 10x większe dopiero wszyscy by się bali

Pozostałe