Co boli młodych w Braniewie?

  • 9.01.2019, 18:36
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Co boli młodych w Braniewie? fot. UM w Braniewie
Chce spotkać się z młodymi ludźmi, by dowiedzieć się, co ich boli oraz wysłuchać ich pomysłów na rozwój miasta. Co usłyszy w najbliższy piątek burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki?

 

Tomasz Sielicki w listopadzie ubiegłego roku wygrał wybory na burmistrza Braniewa, pokonując w drugiej turze dotychczas rządzącą miastem Monikę Trzcińską. Już w trakcie kampanii wyborczej zwracał uwagę na problemy, jakie trapią młodych mieszkańców tego nadgranicznego miasta.

Młodzi mieszkańcy Braniewa już w najbliższy piątek będą mieli okazję, by podzielić się swoimi problemami. Tego dnia w Urzędzie Miasta (sala konferencyjna) odbędzie się spotkanie Forum Młode Braniewo. Początek o godz. 16.


- Jednym z największych problemów młodego pokolenia mieszkańców #Braniewo jest brak pracy

– napisał burmistrz Sielicki na swoim profilu na Facebooku.

Jak dodał, młodzież, nie mając w Braniewie perspektyw na dobrą pracę i godziwe wynagrodzenie, wyjeżdża do innych ośrodków (Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto), przenosząc tam swoją życiową aktywność.


- To zjawisko groźne dla miasta, które pozbywa się wielu talentów, ambitnych liderów, kreatywnych ludzi, wyludniając się i starzejąc

 

- dodał.

Burmistrz Braniewa deklaruje, że chce to zmienić i ma nadzieję, że w najbliższy piątek będzie miał okazję porozmawiać z młodymi mieszkańcami miasta na temat ich problemów oraz będzie mógł wysłuchać ich pomysłów na rozwój Braniewa.

Jak przekonuje priorytetami dla młodych ludzi są: dobrze płatna praca, wartościowa rozrywka i sport oraz realne perspektywy związane z zakupem mieszkania w mieście.


- Wiem jak te wyzwania mądrze i efektywnie realizować

– zapewnił w swoim wpisie na Facebooku.

Redakcja

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe