Co dalej ze Światowidem? Firma Przembud odpowiada!

  • 19.05.2020, 17:04 (aktualizacja 19.05.2020, 17:12)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Co dalej ze Światowidem? Firma Przembud odpowiada!
Centrum Spotkań Europejskich Światowid wydało dziś (19 maja) oświadczenie, w którym poinformowało, że 18 maja firma Przembud, wykonawca przebudowy bezzasadnie zaprzestał realizacji umowy. Firma odniosła się do oświadczenia CSE Światowid.

 

-"W związku z doniesieniami medialnymi, jakoby w dniu 18.05.2020 r. Przembud Gdańsk S.A. z siedzibą w Gdańsku bezzasadnie zaprzestał realizacji robót budowlanych w ramach umowy o roboty budowlane zawartej z Inwestorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dnia 14.08.2018r. Wykonawca Przembud Gdańsk S.A. oświadcza, iż nie jest już zobowiązany do realizacji ww. robót budowlanych na rzecz Inwestora, zaś wszelkie podejmowane przez niego działania znajdują pełne uzasadnienie w powszechnie obowiązujących przepisach prawa."

- czytamy w komunikacie Zarządu firmy Przembud.

-"Jednocześnie mając na uwadze informacje prasowe pochodzące od Inwestora, Przembud Gdańsk S.A. z siedzibą w Gdańsku zastrzega sobie możliwość podjęcia wszelkich kroków prawnych mających na celu ochronę swojego dobrego imienia"

- dodają przestawiciele firmy Przembud.

Do tematu powrócimy.

Red.

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janina M.
Janina M. 14.08.2020, 17:08
Osoba zarządzająca placówką nie może odpowiadać na setki telefonów mieszkańców pytających się dlaczego tak ważna dla mieszkańców placówka nie działa w 100%. A wiec, Światowid poadał do publicznej wiadomości że Przembud żąda miliona więcej na co inwestora nie stać, i PrzemBud zszedłz budowy.. PrzemBud podał RÓWNIEŻ do publicznej wiadomości informację w której stwierdził, że Światowid podając te fakty do publicznej wiadomości zepsuł ich dobre imię. PrzemBudi zagroził Światowitowi sprawą sądową za zepsucie ich "dobrego" imienia. Sęk w tym, że Światowid podał fakty: chcą miliona więcej, i zeszli z budowy. PrzemBud odpowiedział, że czują się obrażeni i podają to jako argument tego że już nie skończą robót. Podali też, że w Elblągu wykonywali dwie inne inwestycje i nie oszukali żadnego z tych inwestorów (tak jakby to było dowodem że też nie oszukali Światowida.) Można to zrozumieć w ten sposób: Światowid to banda która ukradła nam milion zł., w ogóle nie mają pojęcia co mówią, obrazili nasze dobre imię. Rzecz w tym że dobre imię obrażają czyny, a nie podanie ich do wiadomości. Już na samym początku PrzemBud kazał zapłacić Swiatowitowi 300 000zł. więcej (Światowid zapłacił). Przyczyna tej podwyżki: strop (czy też filary), nie był wystarczająco wytrzymały aby rozbuować obiekt. Rzecz w tym, że OBOWIĄZKIEM wykonawcy jest BARDZO dokładne I ŻETELNE sprawdzenie placu budowy i budynków przeznaczonych do rozbudowy. Musi to być uwzględnione i wyszczególnione w kosztorysie. PrzemBud chwali się, że mają 70 lat praktyki (co nie jest zupełną prawdą. Spółka PrzemBud powstała w momencie gdy zmienił się ustrój w kraju. GPBP było przez kogoś innego zarządzane i pracownicy w większości nie są z GPBP. Obecny prezes to człowiek na tym stanowisku od 2007 roku a ogłoszenia o naborach pracowników pojawiają się .)
Skoro chełpią sie 70 letnią tradycją to powinni wiedzieć co jest PODSTAWOWYMI
elementami do sprawdzenia przy robotach zw. z rozbudową budynku.
Nie można co chwilę zmieniać kosztorysu, bo coś "odkryto" w trakcie budowy. Szczegulnie rzeczy tak podstawowej którą zawsze się sprawdza przy tego rodzaju robotach. Oczywiście solidny przegląd budynków pod rozbudowę wymaga nakładu pracy.
Ale to obowiązek wykonawcy, bo to podstawa do uczciwego kosztorysu.
Kosztorys jest niesamowicie ważny dla obu stron. Na jego podstawie inwestor orientuje się czy dysponuje odpowiednimi środkami na wykonanie inwestycji. Dla wykonawcy jest on też ważny, bo to karta przetargowa. Niższe kosztorysy wygrywają w przetargach.
Janina M.
elblążanin
elblążanin 24.05.2020, 18:36
Pewnie inwestor przestał płacić za wykonane roboty?
miko
miko 20.05.2020, 12:21
jedni i drudzy piszą to samo, coś dziwnego
ccc
ccc 19.05.2020, 19:31
to generalnie czarna ***....

Pozostałe