Braniewo: Przewożąc dzieci autem nie zadbała o ich bezpieczeństwo

  • 09.01.2019, 11:16
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Braniewo: Przewożąc dzieci autem nie zadbała o ich bezpieczeństwo
Nieodpowiedzialnością wykazała się pewna kierująca z powiatu braniewskiego. Kobieta nie dość, że sama podróżowała bez zapiętych pasów, to nie zadbała o bezpieczeństwo dzieci, przewożąc je w nieodpowiedni sposób. Na kolanach maluchów policjanci dostrzegli element konstrukcyjny łóżka. Kierowco, rodzicu – włącz myślenie!

 

Brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazała się mieszkanka powiatu braniewskiego. Policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali ją do kontroli bo dostrzegli, że nie ma zapiętego pasa bezpieczeństwa. Szybko okazało się jednak, że kobieta nie tylko nie zadbała o swoje bezpieczeństwo, ale i naraziła podróżujące z nią dzieci.

Maluchy przewożone były w sposób nieprawidłowy, a do tego na ich kolanach leżał element konstrukcyjny łóżka. Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem i punktami karnymi. Na tym jednak kontrola się nie zakończyła.

Funkcjonariusze zadbali o to, aby w dalszą podróż dzieci ruszyły już bezpiecznie. Element, który był na ich kolanach został zabezpieczony w bagażniku, a maluchy prawidłowo zapięte w pasy pod czujnym okiem policjantów.

Funkcjonariusze przypominają – w takich przypadkach mandat to najłagodniejsza z kar. Dziecko przewożone w samochodzie w sposób niewłaściwy, już podczas zwykłej kolizji może odnieść bardzo poważne obrażenia! Kierowco, rodzicu – włącz myślenie.

Źródło: Policja w Braniewie

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe