Bieg Filipidesa w Pasłęku. Na mecie będą czekały nagrody finansowe

  • 8.01.2019, 19:03
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Bieg Filipidesa w Pasłęku. Na mecie będą czekały nagrody finansowe Źródło zdjęcia: www.biegfilipidesa.pl
Do przebiegnięcia będzie 10 kilometrów. Na najlepszych na mecie będą czekały nagrody finansowe. Można się już zapisywać do Biegu Filipidesa, który 11 maja odbędzie się w Pasłęku.

 

Bieg Filipidesa to jedna ze sportowych wizytówek Pasłęka. Impreza jest organizowana co roku od 2006 r. W tym roku wiadomo już, że wielkie ściganie na dystansie 10 kilometrów w Pasłęku odbędzie się 11 maja (start o godz. 15). Start i meta biegu będą znajdowały się na ul. 3 Maja obok Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku.


Chętni do udziału w wyścigu na 10 km mogą się już zgłaszać przez internet pod tym adresem: www.zapisy.domtel-sport.pl/14-bieg-filipidesa-v2924.pl.html.


Celem biegu jest m.in. popularyzacja biegania i prozdrowotnego trybu życia. Ale jest o co walczyć, bo na najlepszych na mecie będą czekały nagrody finansowe w wysokości od 300 do 500 zł.


W ubiegłym roku w Biegu Filipidesa wystartowało około 200 zawodników. Najszybsi okazali się Marcin Chabowski (Wejherowo) z czasem 30 minut 27 sekund oraz wśród kobiet Natalia Batrak (Ukraina) 37.32.

Redakcja

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe