Tak zmieniło się mieszkanie w Elblągu po programie Nasz Nowy Dom

  • 22.04.2020, 21:08
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Tak zmieniło się mieszkanie w Elblągu po programie Nasz Nowy Dom fot. Nasz Nowy Dom
Po śmierci mamy pani Marta zachorowała na depresję. Kobieta, szukając ukojenia w jedzeniu, popadła w otyłość, ale z pomocą męża, teściowej i dzieci, schudła już trzydzieści kilogramów i nadal walczy z dodatkowymi kilogramami. Rodzina mieszka w niewielkim mieszkaniu, które jest w katastrofalnym stanie. Remont tego lokum to niezwykle trudne wyzwanie, ale ekipa programu w ciągu pięciu dni potrafi zdziałać cuda.

 

W Elblągu w malutkim mieszkaniu mieszka pięcioosobowa rodzina: pani Marta, jej mąż Łukasz, ich dwójka córek: Emilia i Hanna, a także mama męża, pani Elżbieta. Kobieta bardzo chwali swojego partnera. - Byłam osobą zawsze przytyłą i myślałam, że nigdy nie znajdę tego jedynego, a to była pierwsza miłość. Jest naprawdę cudownym mężem, jest ze mną w każdym trudnym momencie - opowiada.

Pani Marta bardzo mocno przeżyła śmierć mamy. - Zachorowała w 2011 roku na raka żołądka. Byłam z nią bardzo związana, nie potrafiłam patrzeć na jej chorobę. Strasznie mnie bolało, ze nie mogę jej pomóc. Kiedy zmarła, to było bardzo ciężkie. Nie umiałam sobie wyobrazić, że mamy nie zobaczę na drugi dzień - mówi zalewając się łzami.

Wpadła w depresję, a sposobem na radzenie sobie w tych trudnych chwilach nie była rozmowa z bliskimi, ale jedzenie. - Ten stres, ta tęsknota w lodówce się znajdowała. Zajadałam to wszystko. Dawało mi radość, że mogę to przejeść wszystko. Potrafiłam po kryjomu do sklepu iść i kupować sobie słodycze, a mówić, że jadę do babci, do brata. A jechałam w inne miejsca, żeby zjeść - wspomina.

Przyszedł jednak moment otrzeźwienia. - Gdy ta waga już była bardzo duża, pojechałam do lekarza. Powiedział mi, że mam otyłość trzeciego stopnia, która jest śmiertelna. Że mogę nie dożyć do trzydziestu pięciu lat. Wtedy w mojej głowie zapaliła się lampka - wyjawia pani Marta, która po operacji zmniejszenia żołądka zaczęła nowe życie.

W życiu kobiety i jej rodziny są jednak inne problemy. Trzypokoleniowa rodzina zajmuje ciasne mieszkanie, w blisko stuletnim budynku. W lokum duży kłopot sprawia wadliwa wentylacja. - Jest problem z grzybem. Mamy grzyba go na ścianach w pokoju - mówi pani Marta.

Instalacja elektryczna jest bardzo stara i stanowi zagrożenie dla życia. - Czasem, gdy coś się włączy, to wszystko się przygasza. Wywala bezpieczniki na korytarzu - tłumaczy pan Łukasz.

W mieszkaniu bardzo ciężko o prywatność. Jest ono bowiem małe, a pokoje są przechodnie. Pani Bożena śpi w korytarzu, w którym nie ma światła. Pani Marta z mężem i dziećmi zamieszkują jeden pokój. Dziewczynki nie mają gdzie się uczyć i bawić.

Rodziny nie stać na remont, ale każdy marzy, żeby mieć własny kąt i żyć w bezpiecznych warunkach. - Nie powinno być tak, żeby pani, pani Marto, nie miała się gdzie schować. Dzieci nie powinny wychowywać się w grzybie. Pani Bożeno, pani powinna też mieć gdzie odpocząć - wylicza Katarzyna Dowbor. W mieszkaniu trzeba przeprowadzić gruntowny remont, a miejsca jest mało. Do tego to mieszkanie w kamienicy, więc ekipa może pracować tylko w określonych godzinach. Mimo wszystko decyzja jest pozytywna! Za pięć dni to mieszkanie będzie zupełnie inne.

Rodzina udaje się na wakacje, a Wojciech Strzelczyk i Artur Witkowski z ekipą rozpoczynają prace. W przypadku tego remontu czas jest niezwykle cenny!

Trzeciego dnia Katarzyna Dowbor odwiedza w Gdańsku wspaniałą piątkę, żeby pokazać im, co dzieje się w ich mieszkaniu. - Nie ma kuchni? - dziwi się pani Marta. - Jestem pod wrażeniem tego rozbijania ścian- mówi pani Bożena. - Myślę, że jak wrócimy do domu, to będzie o wiele lepiej - mówi Emilka.

Prowadząca zabiera panią Martę do hotelowego spa. - Było bardzo przyjemnie, bardzo miło - podsumowuje chwilę odpoczynku i relaksu podczas zabiegów. Katarzyna Dowbor przygotowała także prezenty. To rowery, którymi obdarowuje mamę i jej córki. - Bardzo się cieszę, choć dawno nie jeździłam na rowerze, ale to się zmieni - zapowiada szczęśliwa pani Marta.

Cała rodzina wybiera się także na wycieczkę do gdyńskiego akwarium. Szczególnie zadowolone są dzieci, choć i także ich babcia. - Piękny podwodny świat - podsumowuje pani Bożena.

Ale to nie wszystko. Dziennikarz Paweł Loroch, który sam walczył z nadmierną tuszą, zabiera rodzinę na zakupy, żeby opowiedzieć, w jaki sposób dobierać produkty, aby trzymać wagę w ryzach i odżywiać się zdrowo. - Wzięłam to sobie wszystko do serca, jak ma dalej wyglądać moje życie w diecie - deklaruje pani Marta.

Z pomocą przychodzą sąsiedzi rodziny. Wojciech Strzelczyk ma dla nich specjalne zadanie. Uprzątniecie bałaganu pod budynkiem, który powstał w trakcie remontu. Dzięki temu ekipa może poświęcić czas na prace wykończeniowe. - Warto jest im pomóc, bo to bardzo fajna rodzina - mówi sąsiadka Katarzyna.

W trakcie powrotu do domu w samochodzie panuje atmosfera podekscytowania i radości. - Ja się bardzo cieszę, że wracam do domu. Nie mogę się doczekać, jak tam jest - mówi pan Łukasz. - Nowe życie, nowe mieszkanie - dodaje jego żona.

Odcinek zobaczysz klikając tutaj

 

Źródło: Nasz Nowy Dom

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktos
Ktos 22.05.2020, 16:29
Witam ciekawe kto jest taki mądry i co tak zna rodzinę może się ujawni a tak wogole *** was to interesuje jak oni zyja żal w *** ściska gdy nie ona nie zgłosiła tego to by babka nic nie miała dalej by żyła w smieciach które ona zbierała brała co popadł że śmietnika
u
u 27.04.2020, 14:08
,,,,znam rodzine,,,,cieszę się ze to jest mieszkanie babci ,,czyli pani Bożeny i to nagroda jest dla niej za znoszenie trudu zycia ....iciagłego wyzywania przez synowa Marte ,,,,,to nie było tak pieknie jak pokazali miłosc,,,itd,,,,ciągle tesciowa ja przyjmowała do siecie chociaż nieraz ze łzami ......Matra tylko piwko....rozrywka itd.....jak mozna nawet nie posprzatac tam aż sie można żyć ubogo ale w jakimś porzadku i czystosci...kleiło od brudu,,,,,tymbardziej ,ze siedziała w domu i miała bardzo duzo czasu......pozdrawiam
Maxsi
Maxsi 26.04.2020, 18:21
Bardzo piękna akcja, oglądałam, Pani Kasiu dziekujemy
Jak tak mozna oni maja a ja nie ?
Jak tak mozna oni maja a ja nie ? 24.04.2020, 19:33
Dlaczego ludzie sa az tak zawistni... Masakra. Skoro nie poszlo na ten remont z waszego nawet 1 zl to poprostu powiedzcie dobre slowo i tyle. Piszecie ze inni maja gorzej. To zgloscie do programu moze im twz pomoga. Zazdrosc i tyle. Ja nie znam rodziny ale zycze szczescia i oby Wam sie lepiej zylo.
Madry ty
Madry ty 24.04.2020, 10:02
Nie chejtujcie tego ktos czeka na lepsze zycie a ci chejtuja mirasz
Adamadam
Adamadam 24.04.2020, 05:28
TYLKO WY ludzie nie opisujcie calej historii tej rodziny bo wy chyba nie chcieli byscie zeby ktos opisywał waszą rodzine publicznie jaka byla matka lub ojciec to tak troche nie ladnie tymbardziej ze wiadomo o kogo chodzi zamiast pogratulowac rodzinie pierdo.l.n.ac krotki opis na temat to wy takie tam ***y piszecie ze masakra pamietajcie polaczki dzis masz pieniadze a jutro mozesz ich nie miec
Dzis zyjesz jutro cie nie ma
Takze szanujcie zycie i bliskich .
Adamadam
Adamadam 24.04.2020, 05:19
Widze dalej co nie którzyC.W.E.L.E jadą po rodzinie rzycze wam pacany zeby wasze rzycie obrucilo sie o 180 stopni na gorsze pozdro.
krystek
krystek 23.04.2020, 22:08
najważniejsza była pełna lodówka no i ciekawe kto im będzie sponsorował tabletki do zmywarki chyba mops ,żeby księżniczki sobie rączek nie pobrudziły
Dawid
Dawid 23.04.2020, 23:19
Typowy polaczek... zawistny z strasznym zalem w ***. Nie twoj interes zasrancu jeden.
Ghghgh
Ghghgh 23.04.2020, 23:15
A po co ci ta wiedza kto im będzie sponsorował. To chyba nie twoja sprawa baranie.
krystek
krystek 23.04.2020, 23:23
baranem to jesteś TY a mam prawo wiedzieć jeżeli to jest opublikowane w mediach
Hanka
Hanka 24.04.2020, 03:03
Miałbys gdybyś dołożył złotówkę. A tak się bujaj. Cos ci się mieszają te twoje prawa w chorej główce BARANIE
krystek
krystek 24.04.2020, 09:06
A Ty to jesteś jakaś adwokatka , bo tak ich obronisz .Każdy ma prawo do własnych poglądów BARANICO.
Hanka
Hanka 24.04.2020, 09:34
Może ...nie twój interes baranku . Nie mam zamiaru sie tłmaczyć komuś takiemu jak ty. Widać że w głowie ci się poprzestawiało. Co innego mieć pogląd co innego mieć prawo do wiedzy. Pozdrawiam
Sasiadka
Sasiadka 23.04.2020, 21:59
Super ze Pani Marta zawalczyla o lepsza przyszlosc dla siebie i swoich dzieci. Nie miala wyjscia. Stracila mame w ktorej miala wsparcie a ojciec powinien sie teraz wstydzic. Wielki wstyd Panie B.!!! Niech cala Polska wie ze ojciec nie pomaga swoim dzieciom choc moglby ich wesprzec. Oszukal swoje dzieci i pania Marte i swojego syna. Nie zycze zle nikomu i wiem ze Bog go osadzi.
Ja
Ja 23.04.2020, 22:24
Zgadzam z pania. Ojciec p. Marty kamieniarz tylko szpanuje. Oszukał p. Marte,okradł własnego syna z domu . Syn zdrowie stracił budując dom. A tatuś prywaciarz oszukał syna. Wstyd mieć takiego ojca!!!!
qwer
qwer 23.04.2020, 21:51
NIE ZNASZ LUDZI NIE OCENIAJ I NIE KRYTYKUJ BO NIE WIESZ CO CIEBIE CZEKA JESZCZE W ŻYCIU ...POZDRAWIAM
Adamadam
Adamadam 23.04.2020, 21:39
Ty sasiad jak jestes taki paca.n to gdzie mieszkasz podaj adres albo pokaż swoją facjate wszystkim widzisz baranie ty jeden ze Mają 2 dzieci a mąż ma prace w Warszawie a babcia tez pracuję
Sąsiad
Sąsiad 24.04.2020, 11:25
Ale ty głupi jesteś.. Tak pracują on i jego matka dostaja 500+ na dwójkę dzieci.. A otyła palcem w domu nie ruszy depresją sie zasłania.. Wolała na *** siedzieć a dzieci grzyba wdychały... Pieniądze mają a mieszkanie zapuszczone jak nora Smoka to chyba o czymś świadczy... Powtarzam.. Zobaczcie teraz to mieszkanie szczególnie pokoj gdzie mieszka ta z niby depresją .. to co było w telewizji to juz tylko wspomnienie...
Adamadam
Adamadam 24.04.2020, 23:14
A z kad wiesz byłeś u nich w domu?.
Adamadam
Adamadam 23.04.2020, 21:27
Ja normalnie nie wierzę jacy potrafią byc ludzie zazdrosni itp.
To co jak bym wygral w lotka i bym był bogaty to pieniądze mam oddac
*** troche miejcie mózgu
Czy jak wam sie trafi taka okazja to byście z niej nie skorzystali *** az jezory byście wystawiali jal te psy
Co chodzi o rodzine az rzygać mi sir chce na tych ***ow co tak o nich sądzą ludzie wy nie znacie sytuacji tej rodziny to po hu.j piszecie takie bzdury ten kto to pisal rzeby zdec.h ze wszystkimi plagami w *** normalnych ludzi pozdrawiam a hejterow lać na nich.
cb6r
cb6r 23.04.2020, 17:51
czy POLSAT zapewnił sprzątaczkę l????
Rozczarowana
Rozczarowana 23.04.2020, 17:14
Żeby było jasne-nie zazdroszczę. Ale zastanawiam się, jakie kryteria spełnia ta rodzina? Jest tyle naprawdę biedny h ludzi, cierpiących, osieroconych dzieci, z ciężką niepełnosprawnością... A tu, tragedia jakaś??? Żałosne.
Hanka
Hanka 23.04.2020, 17:21
A to pytanie zadaj ekipie Nasz Nowy dom. A nie tu jadem plujesz.
Ona
Ona 23.04.2020, 14:40
Kur.... co za p***eni ludzie nie macie co robic tylko takie glopoty pisac bu bu
Brat
Brat 23.04.2020, 14:31
Ala ty zwykla lachon
Ala
Ala 23.04.2020, 13:51
dorodna bezrobotna całe życie mamusia na pierwszym planie wygląda że o siebie potrafi zadbać tatuś kawał zdrowego chłopa widać dzieciaki uśmiechnięte starszej pani chyba też nic nie dolega .... jak można tak mieszkanie zapuścić ....zamiast udziału w programie telewizyjnym powinni niezłą kare dostać za zdewastowanie mieszkania co za leniwi bezwstydni ludzie no ale przecież IM SIĘ TEN REMONT NALEŻAŁ jeszcze zróbmy zbiórkę na wczasy w Stegnie dla nierobów
ZA ROK KONTROLA STANU MIESZKANIA
madexx
madexx 23.04.2020, 17:08
Właśnie o to chodzi, że robią siarę całemu miastu :-( Mieszkanie zapuszczone jak na tych zabitych dechami wiochach, a jednak wszyscy walczymy o prestiż naszego bądź co bądź pięknego miasta!!!
Czytelniczka
Czytelniczka 23.04.2020, 20:45
Te madexx zanim cos napiszesz sprawdz czu masz mozg podlaczony do użytku ludzie na wsi maja normalne domy to samo sie tyczy Ciebie Ala jak zal Ci *** sciska to nie nasza wina.
Ona
Ona 23.04.2020, 14:43
Nie znasz tych ludzi zal i ściska ze tobie nie zrobili
El
El 23.04.2020, 15:01
Ja za to znam
Emma
Emma 23.04.2020, 13:22
Elblag no własnie ludzie Zawistni/co nie ktorzy/Każdy ma rozna sytuacjie w domu fakt ale nikt nikomu nie Zabrania Zgloszenia sié do Programu.
Uwazam ze Super Rodzinka i Zycze jak Najlepiej a Mieszkanko Sliczne.Jak Zawsze Nasz Nowy Dom?❤ a Gdzie inne Instytucje ktore Pomagaja Biednnym itd.jak zwykle zawodza ?ale i Ludzie tez wstydza sie prosic o pomoc?Wiec Pomagajmy a nie Krytykujmy!!!
Lewa?
Lewa? 23.04.2020, 13:38
Bo zawsze tak jest ze Zazdrosci sie
i Komentuje ?Polacy to Taki Narud Zawistny??Nasz Nowy Dom Już tylu Ludziom pomogł ❤Dokladnie Gdzie te instytucje pijakom i cpunom pomagaja albo tym co maja??taka prawda....Pozdrawiam Piekny Elblag I Wspaniałych Ludzi o Dobrych ❤
Olcia
Olcia 23.04.2020, 18:07
Narud? Poważnie? ???
ADFSGTR
ADFSGTR 23.04.2020, 17:39
NARÓD MATOŁKU A KOMENTARZ TO NIE ZAZDROŚĆ TYLKO REFLEKSJA
Kajka
Kajka 23.04.2020, 13:11
Tez ogladam ten program i nie mam nic przeciw pomocy sa rozne zyciowe sytuacje ( samotna mama czy tata czy chore dziecko )ale tak jak ktos wspomnial skoro mezczyzna jest zdrowy to powinien pomoc przy remoncie , sprzataniu aby wiedzial ile potrzeba wysilku i czegos sie nauczyl .
BabciAga
BabciAga 23.04.2020, 21:35
Kajka-a moze po latach pracy wyjazdowej choc raz ma szanse na wakacje z rodzina. Moze jedyne w zyciu....
Dan
Dan 23.04.2020, 12:14
Oglądam ten program i bardzo fajnie że ktoś komuś pomaga ale... . Mam trójkę dzieci, teraz już samodzielnych, były czasy że mąż sam pracował ja zajmowałam się domem i dziećmi, nie było lekko ale zawsze coś odłożyłam żeby zrobić remont chociaż mały, własnymi rękoma aby dzieci nie musiały się wstydzić że mieszkają w złych warunkach. Mąż nauczył się wiele żeby nie wydawać na fachowców bo tak taniej. W niektórych przypadkach w tym programie, widzę że są osoby które mimo że finansowo nie stoją aż tak żle to nie potrafią sobie poradzić, mam takich w otoczeniu. Najlepiej powiedzieć nie potrafię i nie robić nic, ale wiem z własnego doświadczenia że można się wielu rzeczy nauczyć i wiele zrobić samemu, wychodzi to zdecydowanie taniej a satysfakcja jest przeogromna. Dlatego uważam że zamiast niektórym podać wszystko na tacy to zaproponować udział w pracach remontowych właścicielom mieszkań, domów, mam na myśli ten program. Wiele się nauczą a przy okazji zobaczą że to jest do zrobienia samemu, no i przyda się na przyszłość jak trzeba będzie odświeżyć mieszkanie.
t
t 27.04.2020, 13:58
to prawda,,,,jestem sama ale jak moge tak dbamomieszkanie ,,,maluje scieny..klade kafelki...itp.....jakis kwiatek jakas dekoracja,,,mozna zyc w biedzie ale czysto......pozdrawiam wszystkiego zycie nas uczy.....
LEO