Maseczki będą obowiązkowe!

  • 09.04.2020, 13:44 (aktualizacja 09.04.2020, 14:09)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Maseczki będą obowiązkowe! fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Dziś, 9 kwietnia Mateusz Morawiecki, Premier RP przedłużył obowiązujące restrykcje- "dotychczasowe zakazy i nakazy działają, dają efekt, dlatego postanowiliśmy je przedłużyć" - przekonywał Premier RP.

 

Do 19 kwietnia zostają przedłużone regulacje dotyczące zamknięcia galerii handlowych, zakładów fryzjerskich itd, do 19 kwietnia pozostają również limity osób w sklepach i kościołach.

Z kolei do 26 kwietnia zamknięte pozostają szkoły, zamknięte granice(do 3 maja), wstrzymany ruch międzynarodowy oraz obowiązkowa kwarantanna, zakaz imprez masowych do odwołania.

Zostały również już przesunięte egzaminy maturalne oraz dla ósmoklasistów, odbędą się one nie wcześniej niż w czerwcu, dokładny termin zostanie podany wkrótce.

Od przyszłego czwartku zostanie wprowadzony również obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

-" Polacy są zdyscyplinowani, dlatego jesteśmy w innym miejscu niż Włosi, czy Hiszpanie, proszę Was, spędźmy te święta w domu"

- apelował Mateusz Morawiecki, Premier RP.

[WIDEO]

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

no
no 09.04.2020, 17:11
te maseczki przyniosa wiecej szkod jak pozytku na takiej maseczce w ciagu dnia zgromadzi sie ogromna ilosc bakterii... zeby taka maseczka byla dla nas bezpieczna trzeba ja wymieniac w ciagu dnia pamietac zeby nie dotykac jej rekoma nie wiem czy taka maseczke wygotowac pozniej w 60 stopniach latiwej byloby wywalic ale kogo stac na kupowanie co chwile maseczek nie wiem jestem do tego sceptyczna boje sie tych maseczek zeby nie przywlec na niej wirusa do domu
Stefan
Stefan 09.04.2020, 15:01
I bardzo dobrze tylko czemu tak późno? Juz dawno powinno to być wprowadzone im wiecej restrykcji tym bedziemy bespieczniejsi a jak komus nie pasuje nasz rząd to przez zieloną granicę do Angeli wypad
Binladen
Binladen 09.04.2020, 14:42
A, może przejdźmy na Islam i załóżmy burki
Xl
Xl 09.04.2020, 14:13
Morawiecki sam załóż kondoma na pysk

Pozostałe