Praca Sądu Okręgowego w Elblągu w czasie epidemii

  • 06.04.2020, 16:17 (aktualizacja 06.04.2020, 19:47)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Praca Sądu Okręgowego w Elblągu w czasie epidemii
W związku z stanem epidemii, Sąd Okręgowy w Elblągu przeprowadził dzisiaj zdalnie, tj. przy wykorzystaniu szyfrowanego połączenia internetowego, kolejne posiedzenia w 7 pilnych sprawach penitencjarnych, tym razem dotyczących osadzonych przebywających w Areszcie Śledczym w Elblągu - informuje Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

 

-"Wnioski dotyczyły zarządzenia przerwy w karze, warunkowego przedterminowego zwolnienia i o zastosowania dozoru elektronicznego. We wszystkich sprawach zapadły postanowienia kończące postępowanie, w tym w 3 sprawach skutkujące zwolnieniem osadzonych.

Od strony praktycznej posiedzenia wyglądają w ten sposób, że w Sądzie Okręgowym w Elblągu obecni są sędzia, protokolant i prokurator, zaś w przystosowanym do przeprowadzenia wideokonferencji pomieszczeniu jednostki penitencjarnej – przedstawiciel tej jednostki i osadzony."

- poinformował dziś Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

-"Kolejne tego rodzaju posiedzenia planowane są na czwartek, 16 kwietnia. Będą one dotyczyć osadzonych z Zakładu Karnego w Iławie i z Aresztu Śledczego w Elblągu – Oddział Zewnętrzny w Braniewie. Przypomnę, że obecne warunki techniczne nie dają niestety możliwości upowszechnienia zdalnego sposobu rozpoznawania spraw"

- dodaje Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Red.

 

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe