Kontrole na Mierzei Wiślanej. Wykorzystywany jest śmigłowiec i dron!

  • 06.04.2020, 15:57
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Kontrole na Mierzei Wiślanej. Wykorzystywany jest śmigłowiec i dron! fot. Policja w Nowym Dworze Gdańskim
Od 4 kwietnia na terenie powiatu nowodworskiego prowadzone są wzmożone działania kontrolno – prewencyjne w związku z wprowadzeniem obostrzeń związanych m.in. z ograniczeniami w przemieszczaniu się a także z zakazem korzystania z lasów, plaż, parków czy bulwarów. Jest więcej patroli i więcej policjantów, którzy nie tylko pełnią posterunki stałe na dwóch drogach dojazdowych na teren Mierzei Wiślanej, ale również pieszo patrolują teren powiatu nowodworskiego. Mundurowi kontrolują wszystkie pojazdy, którymi mogą poruszać się osoby łamiące zakaz przemieszczania się, a także sprawdzają miejsca grupowania się osób. Działania ukierunkowane są na powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami związanymi m.in. z ograniczeniami w przemieszczaniu się a także z zakazem korzystania z lasów, plaż, parków oraz bulwarów na terenie powiatu nowodworskiego od wczoraj prowadzone są wzmożone działania kontrolno – prewencyjne. Nasi funkcjonariusze wspierani są przez funkcjonariuszy z Gdańska oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej a teren Mierzei Wiślanej dodatkowo jest kontrolowany z powietrza przy użyciu drona jak również śmigłowca. W ten weekend jest więcej patroli i więcej policjantów, wszystko po to, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W sobotę teren powiatu nowodworskiego patrolowało łącznie 38 policjantów oraz 4 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Nie mniej funkcjonariuszy jest dziś. Łącznie 32 policjantów pilnuje porządku na terenie powiatu a wspomaga ich 8 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Policjanci nie tylko pełnią posterunki stałe na dwóch drogach dojazdowych na teren Mierzei, tj. w Drewnicy i Rybinie, ale także pieszo patrolują nadmorskie miejscowości. Mundurowi przede wszystkim kontrolują wszystkie pojazdy, którymi mogą poruszać się osoby, które łamią przepisy zakazu przemieszczania się, a także sprawdzają miejsca grupowania się osób.

Reagujemy na każde zgłoszenie dotyczące przesiadywania osób w parkach czy tez osób, które przemieszczają się. W trakcie kontroli funkcjonariusze szczegółowo dopytują o cel podróży jak również powód wyjazdu z domu. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

Podczas wczorajszych działań osoby, które podróżowały bez konkretnego celu opisanego w Rozporządzeniu, były informowane o zakazie przemieszczania się i były zawracane. Jednak 30-letni mężczyzna mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego przyjechał pospacerować po plaży posiadający przy sobie marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków a także został ukarany mandatem karnym za załamanie zakazu przemieszczania się. Dziś na naszych drogach jest spokojnie, ale to nie znaczy, że nie znalazły się osoby łamiące przepisy. Do godziny 12 funkcjonariusze wystawili 3 mandaty za złamanie zakazu przemieszczania się.

Przypominamy, że kto naruszy przepisy, musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi.

Apelujemy – W drodze o Wasze bezpieczeństwo #zostańcie w domu

Źródło: Policja w Nowym Dworze Gdańskim

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 12.04.2020, 23:47
Wlasnie 12kwiecien na mierzei sporo samochodow z.obcymi blachami i jak oni sie tu dostali skoro stoi policja i kontroluje?slepi sa czy tak kontroluja?
Obserwator
Obserwator 07.04.2020, 12:20
Droga redakcjo.chcialbym zapytac gdzie teraz jest ta policja i wojsko.w strone miejscowosci Stegna jada same obce rejestracje.ilosc ludzi z innych miast widac strasznie.

Pozostałe