Zakaz wstępu do lasów!

  • 03.04.2020, 19:13 (aktualizacja 03.04.2020, 19:22)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Zakaz wstępu do lasów!
Z polecenia Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

 

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.

Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Taki ktoś
Taki ktoś 05.04.2020, 11:19
Niedługo ludzie zwariują od siedzenia w domu a wy jeszcze ograniczacie wejście do lasu, jedynego miejsca gdzie człowiek może odreagować.....zobavzycie jakie będą konsekwencje tak podejmowanych decyzji.
Ble ble
Ble ble 04.04.2020, 14:48
Bueeeheehe nakaz premiera i rady ministrów
NWO
NWO 04.04.2020, 06:53
Wyłączcie telewizor a włączcie mózg. Już jesteście gojami.
Dzierżawca
Dzierżawca 03.04.2020, 22:57
Jeżeli dzierżawie od Lasów Państwowych teren pod domek to też mnie ten zakaz obowiązuje. W takim przypadku pozbawia się mnie mozliwości korzystania z mojej własności i opłata dzierżawna powimma być zwrócona.

Pozostałe