Elblążanie zostali ukarani za lekceważenie ograniczeń w czasie epidemii

  • 03.04.2020, 13:58
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elblążanie zostali ukarani za lekceważenie ograniczeń w czasie epidemii
Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Poziom zdyscyplinowania mieszkańców Elbląga jest bardzo wysoki, zdarzają się jednak i tacy, którzy podchodzą do zmian bardzo lekceważąco. Stróże prawa nie będą pobłażliwi wobec takich osób. Prosimy mieszkańców o podporządkowanie się przepisom. Ich lekceważenie, a co za tym idzie stwarzanie zagrożenia będzie karane. Wczoraj posypały się mandaty i wnioski do sądu.

 

W związku zakazami wynikającymi z trwającego stanu epidemii, policjanci przeprowadzili wczoraj działania na ulicach Elbląga. Ich efektem były kontrole Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej i innych służb.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przed godziną 22.00 zatrzymywał samochody przy ulicy Robotniczej w Elblągu. Na miejsce przyjechał patrol. 48-latek był pijany. Powiedział, że był u znajomych i nie ma zamiaru podporządkować się do żadnych ograniczeń. Trafił do policyjnej celi. W jego przypadku będzie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Kolejna sytuacja miała miejsce przy al. Jana Pawła II. Wobec dwóch mężczyzn, spacerujących bez celu, którzy zlekceważyli przepisy dotyczące gromadzenia się w stanie epidemii, policjanci skierowali wnioski do sądu o ukaranie. Obydwaj odmówili przyjęcia mandatów.

Również na terenie Modrzewiny, a dokładnie na ulicy Kwiatkowskiego, gromadzili się na parkingu miłośnicy nocnego jeżdżenia po Elblągu. Nieformalny zlot zakończył się pouczeniami i mandatami z art. 54 kodeksu wykroczeń. Wobec lekceważącej postawy obowiązujących obostrzeń, policjanci nałożyli 5 mandatów po 500 zł. Podobna sytuacja miała miejsce na ulicy Warszawskiej tam funkcjonariusze nałożyli 2 takie mandaty.

Z kolei na ulicy Lotniczej ukarana została matka 15-letniego chłopca, który sam jeździł rowerem wokół placu zabaw. Dziecko zostało przekazane matce, a ona otrzymała mandat w wysokości 100 zł.

Wszystko teraz zależy od nas i od naszego zachowania – to reguła powtarzana często w mediach. Policja oraz inne służby stoją na straży przestrzegania prawa oraz wprowadzonych zakazów. Nasze życie, nasze otoczenie bardzo się zmieniło przez ostatnie dni. Musimy się przystosować do nowej rzeczywistości, na tak długo jak to będzie potrzebne, po to, by ochronić siebie, naszych bliskich, ale i tych których nie znamy.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Owczarek
Owczarek 05.04.2020, 19:51
W dwa dni 11 mandatów to raczej nie tak dużo. Nie narzekać.
ZbirQ
ZbirQ 05.04.2020, 16:01
A kto i na jakiej podstawie okresla czy ktos chodzi "bez celu"?
Policja wg widzimisie?
Todo
Todo 04.04.2020, 16:21
A niech sie przejadą na Winnicę tak miedzy 6.00 a 7.30 to zobacza jak nasi "segregatorzy" w śmietnikach buszuja, w ramach pierwszej potrzeby życiowej, do tego pijani. Roznoszą wirusa jak się patrzy. Puszki zbiorą, sprzedadzą a później do sklepu, a co. Przecież ich to nie dotyczy.
Kot
Kot 04.04.2020, 11:17
Ciekawe po ilu te psy chodzą po ulicach i czy zachowują odpowiedni odstęp od siebie i od ukaranego
PS
PS 04.04.2020, 10:30
A tym co pod sklepem w kolejce stoja to już mandatu nie wypiszą przecież to nielegalne zgromadzenie w miejscu publicznym ?
Arek
Arek 04.04.2020, 05:41
Zakaz wychodzenia z domu zakaz wejścia do lasu fabryki zamykają a WYBORY PREZYDENCKI mogą się odbyć szok co dzieje się w tym państwie Czemu posłowie nie oddadzą swoje diety poselskie jak wszystkim ukracamy to wszystkim
Corona
Corona 03.04.2020, 22:16
Po co te komentarze? Policja robi co musi i tyle w temacie. A lamentować zaczniecie jak Wasi bliscy będą umierać na wirusa, którego sami roznosicie z taką nonszalancją...
Włoch
Włoch 08.04.2020, 01:35
Tak , masz rację wszyscy umrzemy niebawem.
Kot
Kot 04.04.2020, 11:19
Tak wszyscy zarażeni już przez twój nick ośle
Mik
Mik 03.04.2020, 22:49
Nie chodzi o ideę, która jest słuszna, ale o podstawy prawne. Umówiliśmy się (teoretycznie ktoś kiedyś się umawiał) że mamy ruch prawostronny, że pełnoletność osiąga się w wieku 18 lat itd. Jeżeli nie chcemy mieć republiki bananowej to wszystko musi mieć jasną podstawę prawną, nawet w tak trudnych czasach. O to chodzi.
Teddy
Teddy 03.04.2020, 21:33
Mendy szukają okazji, żeby kasy natrzepac, pisowska banda w akcji.....
AntyTED
AntyTED 03.04.2020, 23:55
Teddy weź młotek postukaj w głowę i poszukaj muzgu... aaaaa... czy wiesz co to jest muzg?
AntyAntyTED
AntyAntyTED 04.04.2020, 00:07
A ty weź młotek , rozwal sobie szafki bo może masz tam gdzieś słownik schowany...
janek43
janek43 03.04.2020, 21:19
w polsce juz nie mamy policji przeksztalcila sie w gestapo niedlugo beda do nas strzelac pis doklada im po 500zl dali sie sprzedac koniec polski
.
. 03.04.2020, 19:29
Prawidłowo bezpodstawne wypisywanie mandatów ....
Na pohybel arbuzom
Na pohybel arbuzom 03.04.2020, 18:53
Polacy faszysci na uslugach NWO wstyd , hanba I wstyd polskie pastwo to jakies prostytutki napewno nie Polacy .

Blokuja ten wirus to wielkie klamstwo...
X
X 03.04.2020, 20:19
Szmata z Ciebie
Mik
Mik 03.04.2020, 20:25
Spokojnie X, przecież widać że wpis, na który odpowiadasz został popełniony przez osobę, która nadmiernie się zdezynfekowała w piątkowy wieczór.
pielęgniarka
pielęgniarka 03.04.2020, 17:44
Ludzie opanujcie się.Dostosujcie się do tych zakazów bo to dla naszego wspólnego dobra.Co jeszcze musi się stać? Pracuję w szpitalu nic dodać.
RR
RR 03.04.2020, 20:44
No i co wxtym szpitalu?.skoro w calym wojewodztwie jest 60 przypadkow a polowa siedzi w domu to co w tym szpitau? Bo nie kumam. Wirus puka póki co?
Prałat
Prałat 03.04.2020, 21:24
60 wykrytych. Dziewczyny z Diagnostyki są świadome zagrożenia. To one przerabiają dziennie tony próbek krwi, moczu, kału i wymazów. Codziennie muszą uważać, żeby się nie zarazić czymś z tych próbek, bo nie tylko ten sławny koronawirus istnieje na świecie. To one badają NIEZNANE próbki i boją się o swoje zdrowie i zdrowie innych. Jedna z nich będzie podejrzana o zakażenie i wszystkie wylatują na kwarantannę. Ty masz wypadek samochodowy, potrzebujesz krwi i kto Ci ją oznaczy i wyda? To nie jest takie proste i oczywiste jak się wydaje z zewnątrz. I nie, nie jestem pracownikiem Diagnostyki.
Rozsądny
Rozsądny 03.04.2020, 15:29
A ja myślę tak, poki rzad dekretem nie wprowadzi jednego z trzech stanów tj kleski żywiołowej, wykatkowego lub wojennego, to można spokojnie sprawę pchać na sąd, bo takie rozporządzenia wprowadzane na kolanie mają swoją wykładnię w państwie. Tylko teraz jest pytanie, czy sądy orzekną zgodnie ze stanem prawnym i konstytucją czy po lini władzy!? I teraz ciule widzicie po co była ta batalia przeciwko pseudo reformie sądownictwa? Nie jeden ani nie dziesięciu w najbliższym czasie jeszcze się zderzy z Państwem....
Krzyś
Krzyś 03.04.2020, 20:29
Nie do końca jest tak. Masz oczywiście rację " poki rzad dekretem nie wprowadzi jednego z trzech stanów tj kleski żywiołowej, wykatkowego lub wojennego, to można spokojnie sprawę pchać na sąd, bo takie rozporządzenia wprowadzane na kolanie mają swoją wykładnię w państwie" Dotyczy się to jednak do trzech nielegalnie tzn. nie zgodnie z prawem wprowadzonych ograniczeń.
- swobodnego poruszania się po terenie RP
- ograniczenia wolności
- prowadzenia praktyk religijnych
Te trzy ograniczenia są możliwe do zastosowania (póki co) jedynie po wprowadzeniu przynajmniej jednego z trzech stanów, o których wspomniałeś.
Jeśli chodzi o sądy, to oczywiście nie będzie kar za np opuszczenie domu (mimo takiego nakazu) ale będą, bo mogą być kary za narażenie osób postronnych na utratę zdrowia a nawet życia.
Jestem oburzony łamaniem praw obywateli i nieprzestrzeganiem konstytucji przez ministra zdrowia, ale rozumiem obecną sytuację i dlatego siedzę w domu.
kurgam
kurgam 03.04.2020, 21:00
Czyżby ograniczony umysłowo fan PO ?
RR
RR 03.04.2020, 20:47
Jesteś za a nawet przeciw! Czyli jesteś kto?
Biegacz
Biegacz 03.04.2020, 14:54
Redakcjo a napiszcie jak się mają sporty samotne typu bieganie czy jazda na roweze
sportowiec
sportowiec 03.04.2020, 15:49
Minister zdrowia na ostatniej konferencji powiedział, że nie jest to czas na uprawianie sportu. Niestety
Jankego
Jankego 03.04.2020, 15:47
Po balkonie sobie pobiegaj
Mik
Mik 03.04.2020, 14:49
Co policjanci wpisują jako podstawę prawną wystawiając mandat parze idącej razem po chodniku? Rozumiem ideę tych obostrzeń, ale czy w kwestii formalnej są one wiążące? Stanu nadzwyczajnego nie wprowadzono.
ja 12
ja 12 03.04.2020, 19:36
para bzykała się bez zabezpieczenia ! a teraz na ulicy dwa 2 metry od siebie :)
tom
tom 03.04.2020, 14:39
Ale ze dziecko nawet z psem nie może wyjść to już przegięcie , jestem samotnym rodzicem i pracuje a 11 latka i 17 latek z psem nie mogą wyjść. Masakra
takietam
takietam 03.04.2020, 14:26
Dziecko zostało przekazane matce - uff.. w oknie życia mógł wylądować :)
Ave Cezar
Ave Cezar 03.04.2020, 14:25
Ok - nie wiesz, że redaktor ma w *** swoją robotę i nie sprawdza publikowanych tekstów? :D
Ok
Ok 03.04.2020, 14:12
2go marca? Serio?

Pozostałe