Zamknięte przedszkola, odwołane lekcje w szkołach?

  • 7.01.2019, 20:04 (aktualizacja 07.01.2019 20:13)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Zamknięte przedszkola, odwołane lekcje w szkołach? fot. pixabay
Nauczyciele na zwolnieniach lekarskich, zamknięte przedszkola i odwołane lekcje w szkołach? Taki scenariusz staje się coraz bardziej realny. Rośnie napięcie na linii Związek Nauczycielstwa Polskiego – Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

1. Związek Nauczycielstwa Polskiego walczy o 1000 zł podwyżki dla nauczycieli

2. W najbliższy czwartek decyzja o proteście

Związek Nauczycielstwa Polskiego walczy o 1000 zł podwyżki dla nauczycieli. Ogólnopolska akcja protestacyjna rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. ZNP zaapelował do nauczycieli m.in. o dbanie o swoje zdrowie. Efektem był wzrost liczby nauczycieli na zwolnieniach lekarskich.


W poniedziałek (7.01) w Warszawie minister edukacji narodowej Anna Zalewska spotkała się z przedstawicielami związków zawodowych. Poinformowała m.in., że od 1 stycznia 2019 r. wynagrodzenia nauczycieli wzrosną o 5 proc., a za kolejny rok to będzie kolejne 5 procent. Według zapowiedzi ministerstwa, od tego miesiąca wynagrodzenie średnie będzie wynosiło dla nauczyciela stażysty 3045 zł, nauczyciela kontraktowego 3380 zł, nauczyciela mianowanego 4385 zł, nauczyciela dyplomowanego 5603 zł.


Według wyliczeń ZNP, to oznacza w tym roku podwyżki wynagrodzenia zasadniczego od 121 do 166 zł brutto.

- Związek Nauczycielstwa Polskiego odrzuca proponowany wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli w roku 2019. Domagamy się podwyżek na poziomie 1000 zł, a także rozpoczęcia rozmów w sprawie nowego systemu wynagradzania nauczycieli, które doprowadzą do zwiększenia płacy zasadniczej w wynagrodzeniu ogólnym

– poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego.


Kolejna tura rozmów w Warszawie odbędzie się we wtorek. Jeżeli zakończą się fiaskiem, to 10 stycznia można spodziewać się decyzji ZNP w sprawie protestu.

Redakcja

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Doti
Doti 8.01.2019, 20:44
Że ile zarabia nauczyciel??? Co to za fachowiec pisze do tego portalu?!
Ak
Ak 8.01.2019, 15:15
A gdzie etyka dziennikarska i sprawdzanie informacji w kilku źrodlach? WSTYD dla autora.
Niedouczony gamoń
Niedouczony gamoń 8.01.2019, 12:15
Zanim napiszecie takie brednie, sprawdźcie proszę u źrodeł. Te podane pensje są zakłamane. Żaden nauczyciel nie zarabia takich pieniędzy! To jest manipulacja! Wstyd! Zmieniona tabela zarobków nauczycieli różni się znacząco od tych podanych wyżej. Skoro zarabiamy pi 4-5 tysiecy to ja pytam gdzie moje 2-3 tysiące? Ale tego nikt z was nie sprawdzi, lepiej wsadzić kij w mrowisko! WSTYD!!

Pozostałe